Деца у сеоским школама за вршњачко насиље само су чули из прича и видели на телевизији, учитељи и наставници имају ауторитет 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo             

 
Деца у сеоским школама за вршњачко насиље само су чули из прича и видели на телевизији, учитељи и наставници имају ауторитет
Trenutno na sajtu: 340       |       Podeli:
28.11.2022 | 0 коментар(а)



Горњи Милановац - Док је у градовима широм Србије вршњачко насиље узело маха и сваки дан стижу вести о неком новом инциденту,

у сеоском школама све сећа на нека стара времена. Зна се и поштује ред, учитељи и наставници имају неупитан ауторитет пред којим не устапају ни родитељи. Зна се да пре него што учитељ или наставник уђе у учиниоци табла мора бити чиста, а корпа испражњена. Те навике укорењене у раном детињство прате их током читавог школовања, па и студирања.

„Док читам све те натписе у новинама у малтретирању просвтених радника и деце између себе, питам се какви смо то постали и како ће нам бити за неких двадесет година. Тек тада схватим колико се разликују сеоске од градских школа. Ови ђаци заиста шаљу најлепшу слику у овом брзом времену. Никад нисам ушла, а да нису устали и поздравили ме. Има их мало и сви су као породица", каже за РИНУ учитељица истуреног одељења ОШ "Иво Андрић", Ана Петровић.

Да су сложни као породица сведочи и написана песмица, коју држе окачену на зиду.

„Ми смо мала дружина из Теочина, сваки дан за нас је права игра. Волимо школу, волимо знање и увек смо за играње. У нашој школи је увек тако и нема насиља никако", написано је између осталог.

Директор школе Зоран Пантовић истиче да је у свим истуреним одељењима као и у самој матичној школи у Прањанима, ниво вршњачког насиља сведен на минимум.

„Понекад се деси да се деца споречкају, али ми то одмах препознамо и решавамо. Разговарамо прво са њима, а ако није довољно позовемо родитеље и све се то реши мирним путем. Видимо шта се све дешава по градовима, овде тога нема. Никад није забележено да се ученик супроставио наставнику. Кроз разне радионице ми децу учимо и едукујемо шта је то вршњачко насиље и да томе нема места међу другарима и у школи", закључио је Пантовић.

ГЗС/РИНА




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.463.836 посета
Тренутно на сајту: 341 посетилац(a)