Јоловић: Владајућа коалиција против ванредних локланих избора у Лучанима 


Меморијални комплекс „Бошко Буха” ипак није на продају              Породица Танкосић јутро дочекала без крова над главом - брату Епископа жичког Јустина изгорела кућа              Дојава је била лажна, нема бомбе на чачанским факултетима              Sutra će bez električne energije zbog radova u trafo – stanicama u vremenu od 08 do 10 časova biti potrošači u ulicama: Miloša Ćosića, Somborskoj, Prizrenskoj Bitoljskoj              U vremenu od 08:15 do 10:15, sutra struju neće imati korisnici u soliteru u Skopskoj, od 10:00 do 12:00 u gornjem delu Avenije Lipa oko Prehrambene škole, od 10:15 do 12:15 u Košutnjaku, preko bedema u visini Muzičke škole, Tehničkoj i školi Vuka Karadžića. Takođe, bez napajanja električnom energijom biće potrošači u delu grada iza OŠ „Filip Filipovcić”, kao i u delu ulica Cara Dušana i Kralja Petra.              Амбасадори Франкофоних земаља сутра у Чачку              Сутра почиње упис деце у чачанске вртиће              Веће усвојило план развоја општине Лучани              Меморијални комплекс „Бошко Буха” ипак није на продају              Србија неће достићи рекорд у извозу пшенице              Иновативни лек против мултипле склерозе доступан и пацијентима у Србији              Изазови са којима се суочавамо на глобалном нивоу изискују да се ујединимо, поручио је данас председник Србије Александар Вучић у обраћању на онлајн Самиту за демократију на којем учествује на позив председника САД Џозефа Бајдена              Савез пчеларских организација Србије и Министарство апеловали да се спречи тровање пчела              Члан Градског већа Миодраг Петковић потписао је у Министарству заштите животне средине уговор о суфинансирању пројекта Удахнимо живот природи, вредан 1,2 милиона динара             

 


Јоловић: Владајућа коалиција против ванредних локланих избора у Лучанима
03.01.2018 | 0 коментар(а)



Лучани - За ванредне локалне изборе у општини Лучани нема никаквог оправданог разлога,

зајенички је став владајуће коалиције коју у овој општини од 45 чини 36 одборника Српске напредне странке (24), Нове Србије (седам) и Социјалистичке партије Србије (пет), каже у изјави за Глас западне Србије, координатор коалиције Слободан Јоловић.

„Имамо стабилну двотрећинску скупштинску већину за изгласавање свих одлука, и тако ће остати до краја мандата. Идеја је била да ако буду расписани ванредни парламентарни да се одрже и ванредни локални избори у нашој и још неким општинама, јер су нам и редовни крајем године. Главни одбор СНС је донео одлуку да се иде само на редовне локлане изборе у Београду, што по мени подразумева и на редовне у општини Лучани. А то је и заједнички став владајуће коалиције у општини Лучани“, изјавио је Јоловић, који је повереник ОО СНС и шеф Одборничке групе напредњака у тој општини.

Коментаришућу изјаву једног званичника напредњака да је стање у свим локланим одборима СНС у Моравичком округу добро осим у Лучанима, Јоловић каже:

„Никада јавно не коментаришем изјаве својих страначких функционера које се тичу унутрашње организације и функционисања странке, јер оне увек нам наносе штету, па то нећу чинити ни овога пута“.

Према његовим речима, како функционише СНС у Лучанима најбоље говоре изборни резултати које ова странка постиже на свим изборима одржаним у последље четири године, а они су међу најбољим у округу и Србији.

Међутим, Јоловић је признао да се мора водити више рачуна о поштовању унутарпартијске дисциплине и одлука органа странке на локланом нивоу и подвукао да изостанак политичких последица за супротно понашање не значи да њих и неће бити.

„Ако неко хоће да допринесе да се то стање поправи треба само да обезбеди спровођење одлука које доноси Повереништво ОО СНС у Лучанима, јер је то једини надлежан орган за вођење политике и кадровска решења на локалном нивоу“, каже Јоловић.

Слободан Јоловић, фото: Глас западне Србије

Говорећи о коалиционој сарадњи са СПС и НС, он је рекао да је она у једном тренутку била доведена у питање када су са опозициојом предвођени председницом општине смењивали кадрове СНС, али да је сада добра, јер су схватили да су били обманути. Део кривице пребацује и на своје страначке колеге које нису схватиле да у политици није довољно бити стручан, радан и поштен.

„Само је СНС испоштовала коалициони споразум при избору чланова Општинског већа. Од четири члана сва четири су са високом стручном спремом. Док остали то нису учинили иако смо се договорили да од девет изабраних најмање шест морају бити факултетски образовани. Због нестручности подложни су манипулацијама па скупштина мора да поправља и доноси одлуке којима штити инрересе грађана и спровођење програма и политике са којима смо добили поверење грађана на изборима“, тврди Јоловић.

То што још није донет буџет за 2018. годину криви извршну власт што су пропустили све законске рокове за израду нацрта, јавну расправу и утврђивање предлога.

„Рок за утврђивање предлога од стране Општинског већа био је 1. новембар, а он је у Скупштинско оделење стигао тек 22. децембра иако је последњи законски рок за доношење Одлуке о буџету за 2018. године био 20.12.2017. године“, изјавио је Јоловић.

Он је додао да ће буџет бити донет на седници скупштине која је заказана за уторак 16. јануар у 10 сати у Гучи, и да због тога грађани општине Лучани не треба да брину.

„Уложићемо амадмане, све поправити и претходно усагласити са нашим колаиционим партнерима. Хоћемо да нађемо начина да заједно са државом градимо путеве, од Гуче до Горачића и Губереваца, од Белице и Драгачице до Драшковића Механа, од Живице до Горачића, да завршимо пут од Лучана до Гуче и Гуча – Г. Краварица - Д. Краварица, али и да планирамо већа средства за удруживање са грађанима за асфалтирање некатегорисаних и изгрању сеоских и атарских путева. Мора се реализовати и пројекат који се односи на објекте у Спортском центру у Гучи са Министарством трговине и туризма, јер је од ширег значаја, као и обезбедити индустријска зона докупом земљишта у кругу „Воћара“ у Гучи које је инфраструктурно опремљено и погодно да се понуди неком од инвеститора који би изградио фабрику и запослио људе. Нисмо задовољни ни висином предложених средстава за пољопривреду, морамо увести више реда у информисање од локалног значаја...“, истакао је Јоловић.

Јоловић каже да је намера СНС и коалционих партнера да 2018. година буде година још већих инвестиционих улагања у Драгачеву.

Глас западне Србије








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
060 5000 150, 032 347 001

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 140.262.661 посета
Тренутно на сајту: 164 посетилац(a)