Тодоровић: Захтеви фудбалера су упућени на погрешну адресу 


Danas razvedravanje i prestanak padavina              Todoroviću uručeno prestižno priznanje najboljjeg gradonačelnika u Srbiji, Vučiću specijalna nagrada !              Todorović: Nagrada je obaveza da radimo još bolje             

 
Тодоровић: Захтеви фудбалера су упућени на погрешну адресу
Trenutno na sajtu: 341       |       Podeli:
10.06.2020 | 0 коментар(а)



Чачак - Поводом штрајка глађу бивших фудбалера Борца, градоначелник Чачка Милун Тодоровић
Тодоровић: Захтеви фудбалера су упућени на погрешну адресу, фото: ГЗС

огласио се саопштењем за јавност, у коме се између осталог наводи да је Чачак, као један од већих фудбалских центара Србије, последњих дана поново у жижи спортске јавности, али на жалост не због резултата чачанских фудбалера који су потиснути у други план, већ због протеста некадашњих играча.

У саопштењу се даље наводи:

"За локацију протеста група бивших фудбалера ’Борца’ је изабрала улаз у зграду градске управе. Чињеница је да су врата градске управе увек била и биће отворена за све грађане, самим тим и за све спортисте. Остаје непознаница зашто се група бивших играча Борца определила за ову локацију. У прилог одгонетању ове недоумице, а зарад објективног информисања јавности, морам саопштити неке непобитне чињенице, које су последњих дана намерно заборављене:

Град Чачак није оснивач Фудбалског клуба ’Борац’, као ни било ког другог спортског удружења или клуба. Нерегулисане финансијске обавезе према играчима, не проистичу нити из једног документа, који има везе са градом Чачком.

Град Чачак је у складу са законом, обавезан да финансира развој спорта на својој територији. У склопу тих активности, из буџета града Чачка се сваке године, издвајају значајна средства у складу са законом, која су опредељена као дотације спортским удружењима и клубовима. Међу великим бројем клубова је и Фудбалски клуб ’Борац’, према коме је град Чачак, по унапред утврђеном плану и програму, у претходном периоду редовно уплаћивао опредељена средства.

Основна улога града Чачка, када је развој спорта у питању је изградња нове и одржавање, односно побољшање постојеће спортске инфраструктуре за све спортове, па наравно и за фудбал. О томе како Град испуњава свој задатак, када је у питању ова основна улога, боље од хиљаду речи сведоче дела. Када је фудбал у питању, Чачак се може похвалити можда и најбољом инфраструктуром у нашој земљи. Довољно је погледати комплекс Градског стадиона и све ће бити кристално јасно. Заједно са Републиком Србијом, град Чачак је уложио средства у реконструкцију стадиона, а потом и изградњу два помоћна терена, од којих је један са вештачком травом, као и у комплетну реконструкцију старог помоћног терена. Тиме су створени неупоредиво бољи услови за даљи развој фудбалског спорта и то са поносом истичем.

Са жаљењем, могу да констатујем, да је град Чачак погрешна адреса, када је у питању решавање захтева некадашњих играча ’Борца’. Град Чачак нема ни законску ни моралну обавезу, да измири давно настала дуговања. Без обзира на ту непобитну чињеницу, апелујем да се страсти смире и да се настали проблеми решавају, на за то предвиђеним местима, а то су пре свега институције система. 

Као градоначелник и домаћин овог града, увек сам водио рачуна о сваком динару грађана Чачка и крајње одговорно се понашао према буџетским средствима нашег града.

Посебно желим да нагласим, да су хиљаде производних радника у претходном периоду, током транзиције и приватизације компанија и предузећа у Чачку, остале без посла и зараде. Чинио сам све да Град помогне њима, јер су они егзистенционално много угроженији од професионалних фудбалера.

У тој борби сам заједно са својим сарадницима, у великој мери и успео. Све што радим, било је и биће, искључиво у складу са законима државе Србије и надлежностима локалне самоуправе", наводи се у саопштењу градоначелника Милуна Тодоровића.

Иначе, 25 бивших фудбалера ФК „Борац“ започели су штрајк глађу 8. јуна испред зграде градске управе,због неизмирених дуговања која према њима има чачански фудбалски клуб. Ово је први штрајк глађу забележен у историји овог спорта, а играчи кажу да су били принуђени на радикалан потез, јер нису наишли на разумевање управе клуба.

На овај радикалан потез одлучили су се следећи фудбалери:

Бранимир Алексић
Дејан Бабић
Стефан Дашковић
Александар Гојковић
Лазар Јовановић
Ненад Кочовић
Милош Крстић
Ненад Лукић
Милош Марковић
Миљан Мутавџић
Радан Шуњеварић
Александар Танасин
Лазар Татић
Марко Видовић
Ђуро Зец
Борис Живановић
Мирољуб Костић

 

Глас западне Србије

 

 




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


cacak strajk gladju fudbaleri fk borac gradonacelnik milun todorovic

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.363.823 посета
Тренутно на сајту: 341 посетилац(a)