Лукић: Најтраженије саднице малина 


U Srbiji danas temperatura do 23 stepena              U Skupštini danas konsultacije o izboru zamenika predsednika radnih tela              Novopazarski srednjoškolci najbolji u regionu              Plan rasturanja Republike Srpske!? Dodiku rade o glavi, ucene stižu i predsedniku Srbije              „Dodatna nastava” za najperspektivnije mlade fudbalere Borca              Zašto investirati u Zlatibor - 10 biznis ideja              Donacija Ženskom centru Užice              Rekonstrukcija fontane na Gradskom trgu             

 
Лукић: Најтраженије саднице малина
Trenutno na sajtu: 537       |       Podeli:
08.11.2016 | 0 коментар(а)



Чачак - У чачанском Институту за воћарство почела је продаја садница континенталних врста воћака, а највећа потражња и ове године је за садницама
Директор Института за воћарство у Чачку, Милан Лукић, фото: ГЗС

малина. Повећана је потражња за садницама вишње и шљиве, као и језграстих врста воћака попут ораха и лешника.

Комерцијално најзначајније сорте на тржишту попут шљиве, јабуке, крушке, ораха и лешника доступне су и ове године у чачанском Институту за воћарство, а најтраженије су саднице малина.

"Свакако, када је у питању понуда садног материјала јагодастих врста воћака, морам да кажем да је велика потражња за садницама малине и оно сто је охрабрујуће, јесте чињеница да у односу на претходну годину очекујемо знатно већи број садница малине, тако да ћемо бити у прилици да изађемо у сусрет свим купцима који желе да заснују засаде малине. Цене су на нивоу прошлогодишњих, а могу се поручити и преко сајта Института", каже директор Института за воћарство Милан Лукић.

Садни материјал, фото: ГЗС

Ниска откупна цена шљиве није поколебала воћаре, па је поред чачанске лепотице, чачанске родне и стенлеја, повећана потражња и за тимочанском, крином и милдором које су створене управо у чачанском интитуту.

"На тржишту се појављује продаја садног материјала наших сорти, па апелујем на воћаре да поведу рачуна где купују саднице сорте наде, тимочанке и милдоре с обзиром да Институт има једино право производње тих садница које су здравствено исправне", додаје Лукић.

Из године у годину, потражња за садницама језграстих воћних врста све је већа , јер првенствено лешник и орах имају далеко мање захтеве у технологији гајења и ангажовања људског рада у односу на друге воћне врсте као и мање инвестиције, а и доласком страних компанија које имају уговорен откуп плодова језграстог воћа допринеле су да се све више воћара окрене производњи лешника и ораха.

Глас западне Србије




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.786.054 посета
Тренутно на сајту: 536 посетилац(a)