Парезановић: Организација рада у школама мења се у складу са епидемилошком ситуацијом 


Danas razvedravanje i prestanak padavina              Todoroviću uručeno prestižno priznanje najboljjeg gradonačelnika u Srbiji, Vučiću specijalna nagrada !              Todorović: Nagrada je obaveza da radimo još bolje             

 
Парезановић: Организација рада у школама мења се у складу са епидемилошком ситуацијом
Trenutno na sajtu: 476       |       Podeli:
21.09.2021 | 0 коментар(а)



Чачак - С обзиром на чињеницу да се организација рада у школама мења на недељном нивоу у складу са епидемиолошком ситуацијом,
Слађана Парезановић, начелница школске Управе за Моравички округ, фото: ГЗС

од 20. септембра на подручју Моравичког округа има школа које су прешле потпуно на режим учења на даљину, рекла је Слађана Парезановић, начелница школске Управе за Моравички округ.

„То су средње школе на територији општине Ивањица и школе које су прешле у други или комбиновани модел рада, и све средње школе на територији града Чачка, Горњег Милановца и Лучана. Такође, у том другом или комбинованом делу рада су седми и осми разреди основних школа на подручју Ивањице. Сви други разреди основних школа на територији Чачка, Горњег милановца и Лучана раде још у такозваном првом моделу рада, то је непосредни рад у школи, међутим, ситуација у школама се из дана у дан компликује у том смислу да имамо све више заражених и ученика и запослених, те да имамо ситуацију у којој директорима није лако да покрију оне запослене који су заражени и који због тога одлазе на боловања. Надамо се да ће се ово у неком периоду који је пред нама стабилизовати и да ће настава на неки начин постати лакша и једноставнија”, појаснила је Парезановић.

Она је истакла да се ситуација прати и оно што је најважније за све родитеље, да се подаци шаљу Заводима за јавно здравље, Институту „Милан Јовановић” Батут и да се управо зато на основу праћења те ситуације и прилагођава начин организације наставе у свим школама на територији Републике Србије.

„Када је у питању број инфицираних ученика, то су подаци којима у овом тренутку располажу Заводи за јавно здрвље. Одељења прелазе на онлајн наставу због два или више инфицирана ученика, потом се враћају, нова одељења одлазе поново”, рекла је она.

Аксентије Тошић, директор Завода за Јавно здравље Чачак, фото: ГЗС

У последњих десетак дана на подручју Моравичког округа, превасходно радним данима уради се нешто мање од хиљаду тестова, како ПСР, тако и антиген, те се може се рећи да је више од 200 новоинфицираних сваког дана, казао је Аксентије Тошић, директор Завода за Јавно здравље Чачак.

Он је нагласио да је у Чачку негде око 120 особа новоинфицирано радним данима, док је викендом нешто мање новозаражених, јер се мањи број људи и тестира.

„Може се рећи да од 450 до 500 пацијената ипак има неке од симптома, било респираторних инфекција, било неке разлоге због којих долази на прегледе. То је отприлике и укупан број прегледа који се уради током дана. Сходно броју новоинфицираних исто тако и број ново хоспотализованих, односно особа које се примају у чачанску и милановачку болницу из дана у дан расте и током претходних дана у чачанској болници имали смо око двадесетак пријема, јуче мало више. Ситуација је свуда слична, па самим тим се смањује могућност да неке пацијенте евентуално пошаљемо у специјализоване ковид болнице. Транспорти се и даље раде, али су капацитети све попуњенији”, објаснио је др Тошић.

Што се тиче заштитне опреме и самих тестова, ту нема никаких проблема, све је обезбеђено и организовано. Апел грађанима да приме прву дозу вакцине, односно да крену са имнунизацијом.

„Оно што је интересанто, а то је да број вакцина које се дају у целом округу 70% су вакцине које су дате као трећа доза, дакле, они људи који су већ комплетно вакцинисани са две дозе, желе да појачају свој имунитет и вакдцинишу се трећом. И много је већи број оних који се вакцинишу трећом од оних који се вакцинишу првом”, казао је он.

Важно је придржавати се прописаних противепидемиолошких мера које су очигледно запостављене, и важно је да се вакцинише опдрасло становништво као и деца старија од 12 година.

„Број заражене деце се свакако повећава, тешко је тачно проценити и оценити конкретно могло би се рећи да су то благи симптоми код те деце која имају 12, 13, 14... година, што не значи да не постоји ни једно дете које добије упалу плућа и које треба да иде у болницу. Углавном су то блажи проблеми горњег респираторног тракта”, закључио је др Тошић.

ГЗС

 

 

 




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


SKOLE NASTAVA SLADJANA PAREZANOVIC AKSENTIJE TOSIC

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.351.609 посета
Тренутно на сајту: 477 посетилац(a)