У Србији се лече од зависности од интернета 


U Srbiji danas temperatura do 23 stepena              U Skupštini danas konsultacije o izboru zamenika predsednika radnih tela              Novopazarski srednjoškolci najbolji u regionu              Plan rasturanja Republike Srpske!? Dodiku rade o glavi, ucene stižu i predsedniku Srbije              „Dodatna nastava” za najperspektivnije mlade fudbalere Borca              Zašto investirati u Zlatibor - 10 biznis ideja              Donacija Ženskom centru Užice              Rekonstrukcija fontane na Gradskom trgu             

 
У Србији се лече од зависности од интернета
Trenutno na sajtu: 356       |       Podeli:
21.11.2014 | 0 коментар(а)



У Србији се тренутно двадесетак особа лечи од зависности од интернета, имају између 15 до 25 година

Илустрација, фото - huffpost.com

и зависни су од компјутерских игара, изјавио је у петак директор Дефектолошког саветовалишта "Ентера" у Београду Милан Радовановић.

"Сада имамо измедју 15 и 20 људи који су у неком облику лечења зависности од интернета, а примимо и четири до пет позива дневно, што је мање у односу на претходне године", казао је Радовановић за агенцију Бета.

Директор је истакао су видео игре најчешћи облик зависности, али да је заступљена и зависност од друштвених мрежа, сексуалних садржаја, као и такозвани "јутјубери" са зависношћу од клипова на "Јутјубу" (Yоутубе).

Како је објаснио, зависници су углавном дјаци са одличним успехом у школи.

"Постоје три начина коришћења интернета - корисно, проблематично и патолошки. Проблематично је када не може да се контролише жеља за интернетом, а уколико се такав образац понашања настави, онда је то патолошка зависност", навео је психолошки саветник.

Радовановић је као кључну препоруку родитељима истакао да допусте детету да само једну трећину слободног времена проведе користећи интернет и додао да је све више од тога зависност.

Извор - Бета




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Рекламирајте се на порталу Гласа западне Србије

Телефон: 032 347 001 | Мејл: redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.823.809 посета
Тренутно на сајту: 357 посетилац(a)