Златибор постаје тренажни фудбалски центар Србије: градиће се комплекс са 19 терена, стадионом и халом, авенијом спорта 


Vučić se danas obraća javnosti              U Srbiji danas još toplije, do 28 stepeni              Prvo su podgrevali proteste, a danas pitaju što kasni otvaranje - evo šta im je Todorović odgovorio              Gold gondola u izmenjenom režimu rada od 2. aprila              Gradovima i opštinama sredstva za inovativna rešenja u saobraćaju, akcenat na bezbednost dece              Besplatni mamografski pregledi u Ivanjici: Zakazivanja od 1.aprila              Požeški odbornici usvojili planove i programe za ovu godinu opštinskih preduzeća              Todorović: Velika imena iz sveta hirurgije u našem gradu              Dr Hektor Vilka Melendes iz UK do detalja opisao transplantaciju jetre i tankog creva od živog donora              Čačak ugostio više od 400 najeminentnijih srpskih hirurga              U Čačku prikazan „hamburški zahvat”, čuveni dr Dejan Bogoevski predstavio srpskim kolegama nove hirurške metode u lečenju hroničnog pankreatitisa             

 
Златибор постаје тренажни фудбалски центар Србије: градиће се комплекс са 19 терена, стадионом и халом, авенијом спорта
Trenutno na sajtu: 571       |       Podeli:
15.10.2021 | 0 коментар(а)



Чајетина - Општина Чајетина расписала је тендер за израду пројектне документације за изградњу

спортског центра Златибор у подножју Торника.

Како је наведено у пројектном задатку, као централни садржај будућих активности тренинга и припрема фудбалских екипа на Златибору, планиран је фудбалски центар који ће се састојати из стадиона, објеката фудбалског центра, фудбалске хале и помоћног терена, атлетског стадиона, премијум и стандард тренинг зоне и пешачке зоне са авенијом спорта.

У зони стадиона налазиће се главни и помоћни стадион. Главни стадион је планиран као стадион УЕФА категорије два или више, како би на овом стадиону могле да се одигравају и такмичарске утакмице свих домаћих такмичења, а по потреби и одређене утакмице националних селекција.

Стадион је планиран са главном трибином на западу, капацитета до 2.500 гледалаца, са свим потребним садржајима у складу са УЕФА регулативом.

Травнати терен имаће хибридну подлогу и ЛЕД расвету. Источна трибина планирана је као покривена, двострано оријентисана – гледаће и на главни и на помоћни стадион и имаће капацитет до 750 гледалаца.

Терен помоћног стадиона ће бити са природном травом и осветљен на нивоу потреба играња пријатељских утакмица.

Такмичарска зона оба стадиона, главног и помоћног, оријентисана је ка зони фудбалског центра у којем ће се налазити објекти укупне површине око 5.000 м2. У првом објекту налазиће се најмање шест тимских свлачионица за сениорске фудбалске екипе у складу са свим УЕФА прописима. За потребе 10 тимова биће обезбежено 10 тимских економских просторија за одлагање опреме и реквизита.

Други објекат у овој зони биће намењен за медицинске амбуланте и специјализоване ординације, а трећи за карантински смештај, са минимум 40 лежајева у двокреветним собама, у складу са хотелском категоризацијом од четири звездице, рестораном и аперитив баром.

Зона фудбалске хале и помоћног терена планира се за коришћење током целе године и свих временских услова.

Фудбалска тренинг хала, површине око 7.500 м2, намењена је искључиво тренингу екипа и појединаца, фудбала, али и свих осталих спортова којима одговарају техничке карактеристике.

Фудбалски терен хале биће димензија 70 са 100 метара, висине миминално 10 метара у зони аут линија, а у средини и више. Терен унутар хале имаће вештачку траву, расвета је у складу са правилником, а терен који се налази на отвореном је такође са вештачком травом.

Премијум тренинг зона биће део фудбалског тренинг кампа који је намењен врхунским домаћим или страним екипама, опремљен најбољлим тереним и опремом и лоциран најближе објектима кампа.Ови терени, наводи се у тендерској документацији, биће су подесни за оргнаизацију тренинга затвореног типа, на којима је може обезбедити интима екипама и треинг без присуства било кога ко нема дозволу екипе.

Ова целина располагаће са четири терена од природне траве најбољег квалитета, са посебним одржавањем, аутоматским заливним системима, а један терен имаће и грејање подлоге. Терени ће бити ограђени капијама са контролом приступа.

Атлетски стадион треба пројектовати у складу са свим правилима ИААФ, са атлетском стазом са прописаном подлогом и свим осталим атлетским борилиштима.

Травнати терен биће од природне траве и на њему ће се по потреби одржавати и фудбалски тренинзи и утакмице, са покривеном западном трибином капацитета око 500 гледалаца и могућношћу да се поставе монтажне трибине..

Стандард тренинг зона је намењена коришћењу у великом интервалу и са великом фреквенцијом. Имаће 4 терена са природном травом, без грејача и осветљења терена, али ће сви терени бити опремљени аутоматским заливним системима.

фото: фејсбук, Милан Стаматовић

Имаће свлачионице оквирне површине 1.500 м² за најмање 4 сениорске фудбалске екипе и кафе бар са летњом баштом. Према пројектантском решењу из овог бара би требало да се виде терени.

Саставни део ове зоне је и 6 терена са вештачком травнатом подлогом, мањих димензија за тренинге и такмичења млађих старосних група играча.

Најзад, када је реч о пешачкој зони која је замишљена као авенија спорта, наводи се да је трасом садашњег асфалтног пута који води ка центру Златибора потребно конципирати пешачку зону, оквирне површине 15.000 м² и дужине око 1,4 км.

Ова пешачка зона имаће ресторан, супермаркет и туристички инфо центар, музеј спорта, два јавна дечија игралишта, трим тркачку стазу дужине до 1,3 км и вештачку стену за пењање.

Западно од пешачке зоне предвиђен је и нови афлатни пут за приступ центру, а између овог пута и пешачке зоне потребно је предвидети зону за паркирање са минимум 300 паркинг места.

Тендер за пројектанте је отворен до 17. новембра.

Подсетимо, градњу спортског комплекса на Златибору најавио је летос председник општине Чајетина Милан Станатовић.

Према његовим речима, изградња спортских терена упредставља преку потребу јер се на Златибору припрема већ више од 100 екипа из различитих спортова, па постојећи капацитети нису довољни да удовоље све већој потражњи.

Градња би требало да почне у наредне године.

 

Eкапија / ГЗС




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


cajetina stadioni centar sport trenazni

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.861.535 посета
Тренутно на сајту: 571 посетилац(a)