Ко контролише емисију метана на депонији „Прелићи“? 


U Srbiji danas temperatura do 23 stepena              U Skupštini danas konsultacije o izboru zamenika predsednika radnih tela              Novopazarski srednjoškolci najbolji u regionu              Plan rasturanja Republike Srpske!? Dodiku rade o glavi, ucene stižu i predsedniku Srbije              „Dodatna nastava” za najperspektivnije mlade fudbalere Borca              Zašto investirati u Zlatibor - 10 biznis ideja              Donacija Ženskom centru Užice              Rekonstrukcija fontane na Gradskom trgu             

 
Ко контролише емисију метана на депонији „Прелићи“?
Trenutno na sajtu: 491       |       Podeli:
04.09.2015 | 0 коментар(а)



Чачак – Када је град Чачак постао део регионалног система управљања отпадом „Дубоко“ несанитарна депонија „Прелићи“

која се налази на градском ободу је затворена 1. августа 2012. године. Међутим, иако је на њу стављен катанац пре три године, она је и даље највећи еколошки проблем овог града на Морави због неконтролисане емисије депонијског гаса.

Према речима градоначелника Војислава Илића, локална власт је више пута водила разговоре са ЈКП „Дубоко“ о санацији овог сметлишта за коју ће бити задужено Министарство пољопривреде и заштите животне средине.

„Из ресорног министарства очекујемо пројекат по коме ће се извршити рекултивација депоније, која се заиста не налази у лошем стању, али се морају отклонити потенцијалне опасности“, рекао је Илић.

Једна од њих је свакако депонијски гас који се јавља услед разградње органских материја због микроорганизама у условима где нема ваздуха и обично садржи од 35 до 60 одсто метана, 37-50 процената угљендиоксида, али и друге гасове. Иначе, ако се метан не контролише у одређеним условима може бити врло експлозиван, а самим тим и довести до праве еколошке катастрофе у Чачку.

Према речима градоначелника, Војислава Илића, врши се контрола и испитивање емисије метана, а из ресорног министарства је долазила и инспекција служба. Међутим, у изјави директора ЈКП „Комуналац“ Љубомира Сикоре, коју је дао ГЗС, до сада никоме није било поверено да мери концентрацију овог опасног гаса на депонији „Прелићи“.

Глас западне Србије




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Рекламирајте се на порталу Гласа западне Србије

Телефон: 032 347 001 | Мејл: redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.792.235 посета
Тренутно на сајту: 491 посетилац(a)