Првих 130 година Атомске бање: од каменог базена до лидера у здравственом туризму 


U Srbiji danas temperatura do 23 stepena              U Skupštini danas konsultacije o izboru zamenika predsednika radnih tela              Novopazarski srednjoškolci najbolji u regionu              Plan rasturanja Republike Srpske!? Dodiku rade o glavi, ucene stižu i predsedniku Srbije              „Dodatna nastava” za najperspektivnije mlade fudbalere Borca              Zašto investirati u Zlatibor - 10 biznis ideja              Donacija Ženskom centru Užice              Rekonstrukcija fontane na Gradskom trgu             

 
Првих 130 година Атомске бање: од каменог базена до лидера у здравственом туризму
Trenutno na sajtu: 613       |       Podeli:
23.09.2020 | 1 коментар(а)



Чачак – Атомска бања Горња Трепча обележила је велики јубилеј – 130 година бањског туризма.



А све је почело давне 1890. године када је направљен први камени базен, ово бањско лечилиште дуго је било под управом манастира Вујан, 1955. године проглашено је Народним купатилом, и данас се са сигурношћу може назвати лидером у здравственом туризму.

Фото: ГЗС

“Велика је част бити на челу овакве установе у време овог значајног јубилеја. Ово је и тренутак да се сетимо свих неимара који су изградили Атомску бању”, каже директорка Специјалне болнице др Лидија Обрадовић Бурсаћ.

Свих ових година лековита вода, али и особље које је нештедимице давало себе онима којима је помоћ најпотребнија, дали су јединствен печат овом бањском лечилишту.

Директорка Специјалне болнице Атомска бања др Лидија Обрадовић Бурсаћ, фото: ГЗС

“Вода је наравно на првом месту у комплетној нашој причи, али и запослени који пацијентима дају наду, снагу, посвећени су, стручни, посвећени и што је најважније има пуно младих људи на које сам веома поносна што су остали у нашој Србији стварају и граде нашу будућност”, истиче др Обрадовић Бурсаћ.

Али није било лако изборити се за лидерско место, сећа се некадашњи директор тада „Природног лечилишта” Горња Трепча.

„У то време биле су јако развијене Врњачка, Нишка и Рибарска бања и све су оне имале препознатљиву патологију, а ми смо размишљали шта је то што нико не ради. Одлучили смо да почнемо да третирамо неуролошку популацију болесника, јер сама вода је показала да је ту најефектнија с обзиром да је благо алкална а температура воде је диферентна што одговара овој врсти пацијената”, каже тадашњи директор др Светолик Алексић.

Некадашњи директор "Природног лечилишта" др Светолик Алексић, фото: ГЗС

Према његовим речима те 1974. године отворени су први здравствени картони и започет је процес параћења ефеката лечења.

И од тада па све до данас помоћ у лечењу неуролошких и реуматских болести налазе домаћи али све чешће и страни посетиоци а признања стижу и од најпробирљивије клијентеле.

“Овај јубилеј је део свих нас запослених, али и мештана Горње Трепче, свих Чачана , али и западне Србије. Бања је јединствен бисер који нас у најбољем светлу представља не само у нашој земљи него свуда у свету. То је препознао и британски Гардијан и сврстао Горњу Трепчу међу 10 најбољих бања југоисточне Европе”, истиче директор маркетинга Атомске бање Ненад Младеновић.

Директор маркетинга Атомске бање Ненад Младеновић, фото: ГЗС

Бити део тима у Атомској бањи постала је част али у исто време и велика обавеза, па су планови за будућност увек корак испред осталих.

Фото: ГЗС

 

 

Глас западне Србије

 




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


cacak gornja trepca atomska banja jubilej banjski turizam 130 godina

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (1)

  • Sumadinac

    da nije bilo Bore, nista od uredjenja banje ne bi bilo..



  •  















     


     

    © Глас Западне Србије
    Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
    032 347 001
    redakcija@glaszapadnesrbije.rs

    Импресум

    Статистика сајта:
    Прес: 155.826.837 посета
    Тренутно на сајту: 612 посетилац(a)