Одборници СО Лучани определили 45,3 милиона за пољопривреду и усвојили програм мера за смањење ризика од поплава 


Vreme danas: popodne kiša, temperatura od 14 do 18 stepeni              Danas isplata redovne naknade za nezaposlene              Peti dan Srpskog festivala svetske muzike              Polaganjem venaca na pet spomenika obeležen Dan opštine Gornji Milanovac             

 
Одборници СО Лучани определили 45,3 милиона за пољопривреду и усвојили програм мера за смањење ризика од поплава
Trenutno na sajtu: 408       |       Podeli:
05.03.2021 | 0 коментар(а)



Лучани - У Гучи је данас одржана 20. седница Скупштине општине Лучани на којој је усвојен програм подршке пољопривреди за 2021.

За субвенционисање пољопривреде у општини Лучани у 2021. години буџетом је опредељено 45,3 милиона динара што је до сада највише средстава за ову област.

„Буџет општине Лучани за пољопривреду 2016. године износио је 16 милиона, а прошле године 38 милиона динара. План нам је да наредне године буде преко 50 милиона динара, што нас по износу средстава намењених за пољопривреду, у односу на целокупна буџетска средства, ставља у општину која највише издваја за пољопривреду у Западној Србији“, рекао је председник општине Лучани Миливоје Доловић.


На седници је усвојен предлог о изменама правилника о критеријумима и поступку доделе средстава црквама и верским заједницама. „У претходном периоду за ову намену из буџета је издвајано 1,4 милиона динара, па је седам црквених опшина са територије општине Лучани годишње добијало по 200 хиљада динара. Буџетом за 2021.годину укупан износ повећан је на 3,5 милиона динара, па ће свака црквена општина ове године добити по 500 хиљада динара“, рекао је председник Доловић.


На 20. седници СО Лучани разматран је план рада за 2021. годину Туристичке организације општине Лучани и донета одлука да се стави ван снаге закључак Скупштине општине Лучани од 26.02.1999. године којим је Влади РС предложено да се управљање, односно старање над природним добром „Предео изузетних одлика Овчарско-Кабларска клисура“ повери Туристичкој организацији Чачак.

Разлог доношења такве одлуке тада, била је чињеница да општина Лучани у моменту доношења закључка није имала своју туристичку организацију која би се старала о овом пределу изузетних одлика. Скупштина је на данашњој седници донела одлуку да се управљање, односно старање над природним добром „Предео изузетних одлика Овчарско-Кабларска клисура“, а на територији која припада општини Лучани, повери Туристичкој организацији општине Лучани.

„Сада смо, после 22 године, потпуно институционално, технички и кадровски опредељени да у оквиру наше Туристичке организације квалитетно и на прави начин можемо газдовати Овчарско-Кабларском клисуром на делу територије општине Лучани, па смо одлуку из 1999. године ставили ван снаге. Дали смо газдовање Туристичкој организацији општине Лучани „Драгачево“ Гуча на делу територије Овчарско-Кабларске клисуре и предложили Влади Републике Србије да донесе закључак да се о Овчарско-Кабларској клисури старају Туристичка организација Чачак и Туристичка организација општине Лучани на делу наше територије“, рекао је предсеник општине Лучани Миливоје Доловић.

Одборници СО Лучани су на 20. заседању усвојили извештаје о раду у 2020. години ЈКП „Комуналац“ Лучани и Културног центра општине Лучани. Усвојен је годишњи план рада општинског штаба за ванредне ситуације за 2021. као и годишњи програм мера и радова на смањењу ризика од поплава на територији општине Лучани у 2021.години.

„Прошле године је у водотокове другог реда уложено 120 милиона динара. Ове године приводи се крају пројектно-техничка документација за уређење Живичке, Тијањске и Пуховске реке,за уређење Дупљаја и дела реке Добрице. Тиме ће се у потпуности решити проблем плављења на општинским рекама другог реда. Преко „Србијавода“ ове године планира се и инвестиција од око 250 милиона динара за изградњу бедема на десној обали реке Бјелице кроз Гучу којим би се од поплава штитила Средња школа и куће које се налазе у том подручју. Ове године биће извршен инспекцијски надзор над општинским водотоковима и спроведено санкционисање несавесних грађана који након сечења шуме и растиња поред пута, сав тај отпад бацају у водотокове другог реда па, без обзира што су уређени, долази до загушења и изливања на пољопривредно земљиште.Морамо се одговорно односити према природи око нас и општинским водотоковима јер један динар уложен у превенцију од поплава је седам динара у отклањању последица од поплава“,рекао је председник општине Миливоје Доловић.


На 20.седници СО Лучани усвојен је финансијски план Дома здравља Лучани и програм кухиње Црвеног крста општине Лучани за 2021.годину, као и извештај о функционисању система одбране од града на територији радарског центра Ужице у 2020.години.

ГЗС




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


odbornici luacni odluke

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.782.037 посета
Тренутно на сајту: 408 посетилац(a)