Преко 10 хиљада кубика смећа ланчанице зауставиле на Лиму код Прибоја 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo             

 
Преко 10 хиљада кубика смећа ланчанице зауставиле на Лиму код Прибоја
Trenutno na sajtu: 448       |       Podeli:
27.11.2022 | 0 коментар(а)



Пријепоље/Прибој – Након што је река Лим нанела огромне количине смећа на територију Општине Прибој, започело се са координисаном
Фото: РИНА

акцијом уклањања плутајућег отпада који је заустављен само захваљујући ланчаницама које су постављене прошле године. Током претходне две године ресорно министарство спровело је низ пројеката како би се заштитила река Лим и санирале депоније у сливном подручју на територији Србије.

„Затворили смо, санирали и рекултивисали депонију ‘Стањевине’ у Пријепољу, која се налазила на самој обали реке, уклонили дивље депоније на обали Лима, изградили трансфер станицу ‘Бањица’ у Новој Вароши, где ће се од следеће године, када буде пуштена у рад, одвозити отпад из Прибоја, Пријепоља и Нове Вароши“, навела је министарка Ирена Вујовић.

Она је истакла да је у току и санације последње несанитарне депоније на том подручју у Друглићима код Прибоја, где до отварања трансфер станице свој комунални отпад одлажу три општине.

„Суфинансирали смо и постављање ланчаница на Лиму на територији Пријепоља, Прибоја и Нове Вароши. Већина отпада, који је услед падавина и пораста водостаја реке претходних дана доспео на ланчанице није са територије Србије, нити из ових општина. Србија је све урадила како би се вишедеценијски проблем плутајућег отпада на Лиму решио, што очекујемо и од суседних држава“, рекла је Вујовић.

Она је нагласила да се на ланчаници у Прибоју, према проценама стручњака тренутно налази више од 10 хиљада кубика амбалажног, дрвног и осталог отпада. Осим тога што представља велики еколошки проблем, овај отпад може да угрози и рад ХЕ „Потпећ“, али и остале хидроцентрале у сливу реке Дрине, упозорила је Вујовић.

ГЗС/ РИНА




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Smece lancanica otpad

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.453.423 посета
Тренутно на сајту: 449 посетилац(a)