На пролеће решење за преостале живе становнике чачанског гробља 


Danas razvedravanje i prestanak padavina              Todoroviću uručeno prestižno priznanje najboljjeg gradonačelnika u Srbiji, Vučiću specijalna nagrada !              Todorović: Nagrada je obaveza da radimo još bolje             

 
На пролеће решење за преостале живе становнике чачанског гробља
Trenutno na sajtu: 340       |       Podeli:
22.12.2022 | 0 коментар(а)



Чачак - Становници чачанског насеља Спомен парк чија дворишта се граниче са Градским гробљем на пролеће би требали да реше овај,



вишедеценијски проблем. Наиме, како се само гробље ширило, дошло је до кућа породице Петровић које су на том месту направљене пре више од 50 година, када је гробље било удаљено више од једног километра. Новим проширењем гробља обухваћена су и њихова имања, па се коначно назире и решење њиховог стамбеног питања.

Ново проширење чачанског гробља, Фото: Глас западне Србије

„Што се каже дотерало цара до дувара и не може више. Гробље је било пет метара удаљено од куће са једне стране. Новим проширењем са друге стране прићиће кући на, отприлике два метра. Разумем ја мора да се шири гробље, нема где, нема куда на другу страну”, каже Александар Петровић један од последњих који су остали на свом огњишту коме су већ одавно прве комшије преко 30.000 у вечном сну уснулих Чачана.

Александар Петровић,Фото: Глас западне Србије

Поред самог гробља које им се практично налази испод прозора проблем стварају и свакодневне сахране, тачније поворке које пролазе једином саобраћајницом која води до кућа Петровића и тако ометају и ово мало људи који и даље ту живе у обављању свакодневних активности. Некада то је био део Улице Милоша Обилића, а данас је то само улица који дели стари од новог дела Градског гробља.

„Овде има и мале деце која иду у вртић и свакодневно пролазе кроз гробље. Моја деца су мала али иако не живимо овде свакодневно долазимо и морамо кроз гробље”, каже Драгана Мајсторовић чији родитељи деле међу са Градским гробљем.

Иако су им разне гарнитуре власти од 1997. године обећавале да ће их иселити са датог простора и имовину исплатити како би се могли скућити на неком другом месту и у неком номралном комшилуку, сва су обећања до сада падала у воду. Ипак, како сами кажу сада су сигурни да ће једном за свагда променити своју адресу.

„Примио нас је градоначелник Милун Тодоровић и договорили смо се да ће се у априлу ситуација решити. Рекао је да ће нас иселити, имовину пописати”, каже Александар Петровић.

Јавно комунално предузеће „Градско зеленило” Чачак које је и задужено за управљање и одржавање Градског гробља направило је план деловања за решење ситуације у којој су се Петровићи нашли.

Дејан Ћосић, директор ЈКП „Градско зеленило”, Фото: Глас западне Србије

„Планским актом и Генералним урабинстичким планом је утврђено да ће доћи до спајања Лозничког и Градског гробља, а на земљи на којој се налазе куће Петровића биће урадјена парцелација и биће извлашћене од стране града. Наредне године, почетком пролаће, град ће ставити тачку на овај проблем”, казао је Дејан Ћосић, директор ЈКП „Градско зеленило”.

ГЗС

 

 




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.372.195 посета
Тренутно на сајту: 340 посетилац(a)