Како сачувати бицикл од лопова, обична сајла није довољна 


U Srbiji danas temperatura do 23 stepena              U Skupštini danas konsultacije o izboru zamenika predsednika radnih tela              Novopazarski srednjoškolci najbolji u regionu              Plan rasturanja Republike Srpske!? Dodiku rade o glavi, ucene stižu i predsedniku Srbije              „Dodatna nastava” za najperspektivnije mlade fudbalere Borca              Zašto investirati u Zlatibor - 10 biznis ideja              Donacija Ženskom centru Užice              Rekonstrukcija fontane na Gradskom trgu             

 
Како сачувати бицикл од лопова, обична сајла није довољна
Trenutno na sajtu: 624       |       Podeli:
22.05.2021 | 0 коментар(а)



Овог пролећа кишни облаци не заобилазе Србију. Оно мало сунчаних дана бициклисти гледају да искористе за вожњу

Било да имају јефтин или скуп бицикл, исту бригу брину - где да га држе, а да буде безбедан од крађе.
Бицикли се краду на улици, на Ади, из улаза, подрума, па чак и ако га на моменат оставите испред радње, везаног.
"Два лица су организовано ушла у зграду и на четвртом спрату, где ми живимо, пресекла два челична ланца клештима за пресецање ланаца, затим су сишли на трећи спрат, пресекли други челични ланац, одвезли други бицикл, а покушали су да украду и трећи на шестом спрату, али нису успели", прича Горана Илић.

Уколико вам неко украде бицикл, обавезно пријавите полицији. Пожељно је да пре тога буде и регистрован у полицијској станици или некој од бициклистичких група. Тако су веће шансе да га пронађу ако нестане.

"Како се то обично дешава, нађу негде неки простор са 20, 30, 40 украдених бицикала, онда вас позову да дођете да видите да ли један од тих бицикала ваш", каже Небојша Стојковић из удружења "Улице за бициклисте".

Ако вам је бицикл скуп, онда је најбоље да га осигурате. И побегните у анонимност, не објављујте често своје селфије на бициклу на друштвеним мрежама. То је мамац за лопове.

"Обичне сајле се лако пресеку"
Подрум и улаз, чак иако постоје камере, никада нису најсјајније решење. И са мало бољом заштитом, може се десити да бицикл добије ноге.

"Прва и основна ствар је да бицикл мора да има сајлу. Сајлу можете да вежете и за неко дрво или бандеру. Најосновнија врста сајле је она најтања и најкраћа, просечне је дужине, најјефтинија је и ставља се када се бицикл оставља на кратко", каже продавац Ана Вукашиновић.

Ако бицикл остављате на дуже време, тамо где нема доста људи и где би пре могао да буде украден, онда је боље ставити дебљу сајлу која може да буде на шифру или на кључ.

"Најбоље је ставити неки дебео ланац или неку од специјалних брава за закључавање бицикала. Обичне сајле које се купују за 500 до 1.000 динара по радњама нису нека заштита, лако се пресеку за 20 до 30 секунди маказама за арматуру", објашњава Небојша Стојковић.

Поуздана сајла кошта и до 5.000 динара. Постоји урбана легенда о дечку којем је бицикл био стар, а сајла нова. Сајла је нестала, а бицикл га је чекао поред бандере.
РТС/ГЗС




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Bicikl kako sacuvati m lopovi sajla niej dovoljna saveti strucnjaci

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.827.777 посета
Тренутно на сајту: 624 посетилац(a)