Свет одушевљен Овчар бањом, Слатинском и Атомском бањом у Горњој Трепчи 


Vučić se danas obraća javnosti              U Srbiji danas još toplije, do 28 stepeni              Prvo su podgrevali proteste, a danas pitaju što kasni otvaranje - evo šta im je Todorović odgovorio             

 
Свет одушевљен Овчар бањом, Слатинском и Атомском бањом у Горњој Трепчи
Trenutno na sajtu: 550       |       Podeli:
01.02.2022 | 0 коментар(а)



Бање и климатска места Србије представљају једно од највећих богатстава туристичке понуде Србије,

са изразитим потенцијалом за даља улагања у смештајне, хотелске, медицинске и рекреативне капацитете. Инвестиције у неке од чак 28 бања и 19 климатских области омогућиће првенствено развој ових средина и привлачење иностраних туриста, презентујући им аутентичне лепоте и природна богатства наше земље и непоновљиве и динамичне садржаје које одликују бање Србије, закључено је на 3. инвестиционој конференцији Србије Spa&Wellness Real Estate одржаној на Павиљону Србије на Светској изложби Еxпо 2020 Дубаи.

Фото: РАС

Трећу инвестициону конференцију Србије на светској манифестацији Еxпо 2020 у Дубаију отворио је Никола Јанковић, директор Сектора за међународну сарадњу у Развојној агенцији Србије (РАС) и истакао да је Еxпо одлична платформа да се широка група потенцијалних инвеститора упозна са потенцијалима сектора бањског туризма.

„Након остварених значајних резултата у привлачењу страних директних инвестиција у производном сектору, запошљавања великог броја људи и постепеног подизања животног стандарда фокус државе се сада помера и на подршку развоју бањског туризма. Иностраним туристима су све више интересантне аутентичне локације, природна богатства и места која нуде здрав и активан одмор, што нам даје простор да поспешимо понуду наших бања и климатских места и подстакнемо њихову популарност међу страних гостима“, истакао је Јанковић.

Фото: РАС

Међу презентованим могућностима за улагање представљене су и Овчар бања, Слатинска и Атомска бања, које се налазе на територији града Чачка и Овчарско-кабларске клисуре . Директор Туристичке организације града Чачка Војин Јаковљевић рекао је да је овај крај још увек у потпуности неискоришћен потенцијал у туристичком и бањском смислу, с обзиром на јединственост локације и нетакнуте природе која га краси.

„Као што је познато ревитализација Овчарско-кабларске клисуре представља пројекат од Националног значаја и подразумева преко 20 подпројеката који употпуњују системску обнову ОКК, са фокусом на екологији и туризму. Улагања у инфраструктуру и ревитализацију овог краја ће се наставити, а све у циљу привлачења инвестиција у здравствени и угоститељски сектор“, нагласио је Јаковљевић на конференцији.

Марко Чкоњевић, бренд менаџер Националне платформе Србија ствара каже да су поносни уколико су својим радом, комуникацијски и визуелно, успели да овде приближе инвеститорима драгуљ Србије као што је Овчар бања.

„Ангажовање платформе Србија ствара на пројектима чачанских бања је само логичан наставак након рада са Туристичком организацијом Србије на креаирању новог туристочк бренда Србије, где је инспирација за нови бренд Србије као турисичке дестинације пронађена у динамичном доживљају који Србија нуди на раскрсници модерног и традиционалног, урбано и природно. Управо је Овчар Бања једна од дестинација која персонификује тај динамични доживљај који туристи могу да разумеју, осете и деле даље“, закључио је Чкоњевић.

РАС је презентовала инвеститорима бање широм Србије и разлоге због којих улагачи треба да креирају своје нове успешне приче управо имплементирајући пројекте у Србији. Немања Јевтовић, инвестициони саветник РАС, објашњава да инвеститори већ неко време препознају потенцијал наших бања. „Само у протекле 3 године у бањама и климастским местима никло је преко 13 модерних хотела чија иницијална укупна вредност оквирно превазилази 200 милиона евра“, објашњава Јевтовић.

 

Следећи инвестициони догађај Србије на Еxпо 2020 Дубаи биће специјалан бизнис догађај -Serbia Cuntry Business Briefing, , у оквиру Националног дана и обележавања Дана државности, 15. фебруара. Тема ће, превасходно, бити храна, пољопривреда и савремене технологије.

 

 

 

 

ГЗС / Развојна агенција Србије




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.839.067 посета
Тренутно на сајту: 551 посетилац(a)