Ребић: Полиција се озбиљно бави проблемом вршњачког насиља 


Vučić se danas obraća javnosti              U Srbiji danas još toplije, do 28 stepeni              Prvo su podgrevali proteste, a danas pitaju što kasni otvaranje - evo šta im je Todorović odgovorio              Gold gondola u izmenjenom režimu rada od 2. aprila              Gradovima i opštinama sredstva za inovativna rešenja u saobraćaju, akcenat na bezbednost dece              Besplatni mamografski pregledi u Ivanjici: Zakazivanja od 1.aprila              Požeški odbornici usvojili planove i programe za ovu godinu opštinskih preduzeća             

 
Ребић: Полиција се озбиљно бави проблемом вршњачког насиља
Trenutno na sajtu: 454       |       Podeli:
09.12.2017 | 0 коментар(а)



Директор полиције Владимир Ребић рекао је за РТС да породица и школа, поред МУП-а, морају да допринесу да се проблем вршњачког насиља реши. Српска полиција је

одлучна да се обрачуна са свим видовима криминала, а фокус је на организованом криминалу и корупцији, истакао је Ребић.

Владимир Ребић је гостујући у Дневнику РТС-а рекао да се пре два дана десио трагичан догађај у Панчеву, након краће вербалне расправе двојице малолетника.

Малолетник који је претходно био познат полицији задао је убодну рану ножем након чега је други малолетник од 16 година преминуо.

Полиција је привела малолетника и од стране Вишег суда у Панчеву одређен му је притвор у трајању од 30 дана, рекао је Ребић.

Вршњачко насиље је један од значајних проблема и МУП и други државни органи се озбиљно баве овим проблемом али и породица и школа морају да допринесу да се овај проблем реши, истакао је Ребић.

Полиција није знала пре тога да је заказана туча, и након што се догађај десио утврђено је да су та два момка имала комуникацију између собе путем телефона и договарали се где ће се наћи. У групи је било још њихових другова и све се брзо десило, а младићу није било спаса, рекао је Ребић.

Говорећи о породичној трагедији на Звездари директор полиције је рекао да је највероватније син усмртио свог оца (91) и након тога сам себи одузео живот а пронађено је и опроштајно писмо.

Ухапшене 292 особе у претходних неколико дана

Последњих дана извештавано је о више полицијских акција, хапшењима и запленама.

„Оваквим активностима доказали смо одлучност српске полиције да се обрачуна са свим видовима криминала а фокус је на организованом криминалу и корупцији“, истакао је Ребић.

Због тога у овим активностима које су сублимиране у протеклих неколико дана ухапшена су 292 лица“, рекао је директор полиције.

„Највише ухапшених је због кривичних дела држања и стављања у промет опојних дрога – њих 97, а 43 је ухапшено због неовлашћеног држања оружја и експлозивних направа, 97 је ухапшено због крађа и разбојништава и 56 лица због коруптивних кривичних дела“, каже Ребић, наводећи да је међу њима и четири припадника полиције.

Међу заплењеним оружјем су аутоматске пушке, бомбе, експлозив. Ребић каже да се морамо сетити ситуације да живимо у региону који је деведесетих година био захваћем ратом и да је стицајем околности велики број наоружања прешао у нелегалне токове и приватно власништво.

„Министарство је у претходном периоду на више разних и превентивних и репресивних активности покушало да смањи тај број, од примене новог закона о оружју у марту прошле године ми смо спровели три легализације и на тај начин омогућили грађанима који поседују оружје да га добровољно врате и избегну сваку кривичну одговорност и оно што је могуће да се легализује“, рекао је Ребић.

Према његовим речима, на тај начин је преко 10.000 комада оружја враћено у легалне токове.

Како каже, један број њих не жели да врати и због тога МУП и припадници полиције имају своје посебне активности у циљу откривања и процесуирања лица која држе оружје.

Казне за употребу пиротехничких средстава до 100.000 динара

Директор полиције изјавио је да измене закона о јавном реду и миру предвиђају повећање запрећених новчаних казни за ремећење јавног реда и мира употребом пиротехничких средстава у износу од 50.000 до 100.000 динара.

Садашњим законом та казна је у висини од 10.000 до 50.000 динара.

Такође, за ремећење јавног реда и мира употребом оружја биће запрећена казна од 100.000 до 150.000 динара, истакао је Ребић.

„Сматрам да ћемо уз такав закон и нашу појачану активност на терену смањити број прекршаја и повреде које су врло честе посебно код малолетника, те да ћемо обезбедити сигурније окружење“, навео је Ребић.

Директор полиције очекује да ће закон бити усвојен пре новогодишњег ватромета.

„Надам се да ватромета неће бити као претходних година осим оног који је легализован, јер се тачно зна са којом дозволом и на који начин и које правно лице може да користи пиротехничка средства“, рекао је Ребић.

Ребић се нада да ће се измене Закона о јавном реду и миру наћи пред посланицима већ у уторак, среду.

Извор: РТС




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.847.178 посета
Тренутно на сајту: 455 посетилац(a)