УММР изнео своје предлоге за побољшање статуса новинара 


Danas razvedravanje i prestanak padavina              Todoroviću uručeno prestižno priznanje najboljjeg gradonačelnika u Srbiji, Vučiću specijalna nagrada !              Todorović: Nagrada je obaveza da radimo još bolje             

 
УММР изнео своје предлоге за побољшање статуса новинара
Trenutno na sajtu: 360       |       Podeli:
12.07.2018 | 0 коментар(а)



Данас је у Београду одржан састанак Радне групе за доношење нове медијске стратегије, на који су били позвани

представници Удружења медија и медијских радника. На састанку је било реци о професионалном и социјалном положају новинара.

Заменик председника Удружења медија и медијских радника, Вукица Лазовић учествовала је у дискусији са предлогом који ће бити узет у разматрање и званично бити део приче о положају новинара и новинарства. Она је нагласила да је УММР на своје састанке позвало послодавце којих има преко 30 у Удружењу да се организују и да покушају да направе послодавачку унију која би требало да буде регистрована у Министарству рада и која би уједно била преговарач са синдикатима, јер ако желе да причају о дијалогу онда треба да постоје две стране, а то су послодавци и синдикати.

,,На данашњем састанку позвала сам  представнике ОЕПС-а који су били присутни на заседању , да помогну нашим послодавцима који су вољни да направе такву Унију што у организационом што у едукативном смислу. Просто та традиција формирања удружења послодаваца када су медији у питању не постоји у Србији и због тога су потребни практични примери из других држава Европске уније и окружења, где је то већ увелико традиција, да синдикати и послодавци седну једно преко пута другог и разговарају о положају запослених у медијима”, рекла је Лазовић.

Лазовић је нагласила да се Удружење медија и медијских радника залаже за то да што више новинара ради, јер је након приватизације која је погодила медије, када су велике куће затворене, већи део радника остао је без посла.

,,Дошли смо у ситуацију да сада новинаре, сниматеље, монтажере и остале медијске раднике уместо у редакцијама или на терену виђамо на грађевинама, у малињацима, трафикама, а многи од њих остали су трајно без посла. Интерес УММР-а је да наше колеге раде и зато подржавамо да и даље постоје Тањуг, Новости, Политика, наравно треба нам и Фонет и Бета и сви други медији. Такође сам рекла да ми сада треба да направимо нову медијску стратегију, да разговарамо о њој. Правимо кров, а још увек немамо темељ . Шта то значи? То значи да наше колеге у већини раде на црно или су им срамотно мале плате или  им није регулисан радни однос, што значи да су у сталном су страху од отпуштања. Ти неки основни пословати нису испоштовани и због тога је неопходно да постоји тај дијалог између синдиката и послодаваца”, навела је Лазовић и додала да прво се морају намирити те неке основне потребе људи, да имају сигуран посао, редовне плате, да знају због чега одлазе на посао и да у њима не влада страх да ће остати без њега.

,,Када будемо ово регусали, онда можемо да причамо о медијској стратегији и о неким стручним стварима када је струка у питању”, закључила је заменица председника Удружења медија и медијских радника Вукица Лазовић.

ГЗС




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.382.546 посета
Тренутно на сајту: 361 посетилац(a)