(SAD, Velika Britanija, Francuska, Nemačka, Italija) i šefom delegacije Evropske unije.
Sastanku su prisustvovali ministar odbrane Miloš Vučević i načelnik Generalštaba Vojske Srbije Milan Mojsilović.
"Sa ambasadorima zemalja Kvinte sam razgovarao o trenutnim dešavanjima na Kosovu i Metohiji i istakao da jednostrani potezi Prištine dovode do nasilja nad srpskom zajednicom, što nas udaljava od trajnog mira i stabilnosti u regionu. Hitno povlačenje lažnih gradonačelnika i pripadnika tzv. specijalnih policijskih snaga Prištine je uslov za očuvanje mira na KiM", navodi se u objavi predsednika Srbije.
Predsednik Vučić se danas sastaje i sa ambasadorima Rusije i Kine.
On je sinoć pozvao Srbe na severu KiM da se ne sukobe sa NATO-om, a zemlje Kvinte i međunarodnu zajednicu da "urazume" premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija.
U sukobima pripadnika Kfora i Srba koji su se okupili da spreče ulazak gradonačelnika Albanaca u opštinske zgrade, u Zvečanu je juče povređeno oko 50 Srba i više od 25 pripadnika Kfora.
GZS/Kurir.rs
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.