платили милионе за градске дочеке на које једва да је ко дошао.
Новогодишњи концерт фолк звезде Драгице Радосављевић Цакане, за који је град Лесковац на челу са градоначелником Гораном Цветановићем издвојио 1,8 милиона динара, испао је фијаско јер га је пратило свега 200 људи, који су се брже-боље окупили пред поноћ.
Толики број људи, према проценама новинара и полиције, окупио се неколико минута пре ватромета, а Цакана је на великој бини на Широкој чаршији почела да пева у 23.45, па до један сат после поноћи, када је остало само неколико десетина људи.
Дочека нема, новац потрошен
Дочека готово да није ни било, али је зато новац потрошен. Још када се средином децембра сазнало за аранжман са Цаканом, покренута је петиција да се одустане од концерта и новац уплати за лечење болесне деце, али се власти на то нису обазирале.
Изгледа да су Лесковчани на овај начин желели да покажу градској власти шта заиста мисле о разбацивању новцем и о нехуманости, будући да је безмало 6.000 људи потписало петицију за укидање дочека и преусмеравање тог новца у хуманитарне сврхе.
Град остао глув на молбе Лесковчана
Град је на њихове молбе остао глув, нису одустали ни од чега, нити су решили да бар део новца дају у хуманитарне сврхе, па су револтирани грађани у новогодишњој ноћи показали свој став. Најскупљи дочек коштао је много: ако поделимо 1,8 милиона динара са 200 (колико је људи заправо „уживало“ у „спектаклу“) добијемо суму од 9.000 динара!
Поводом новогодишњег дебакла засада се нико од званичника није огласио. Директор ТОЛ Жикица Несторовић каже за „Блиц“ да је на тргу било 1.500 људи, а не 200.
У Краљеви неколико стотина људи
Ништа боља слика није била ни у Краљеву, где је главно питање да ли су Кики Лесендрић и „Пилоти“ на тргу певали пред пар стотина људи, како кружи друштвеним мрежама, или пред 2.000, како тврди градоначелник Предраг Терзић. Међутим, најважније је да ли су та 2,5 милиона динара могла отићи у хуманитарне сврхе.
Дочек у Краљеву, Фото: РАС Србија
И Краљевчани су петицијом тражили од власти да се укине дочек и новац проследи малој Уни Бихорац (3), која болује од артрогрипозе. Град је остао нем на жеље суграђана, а Краљевчани су три дана пред дочек у центар града поставили плакат са поруком „20.000 евра за шта?“.
- Знам да много наших суграђана и људи у Србији тешко живи и да је многима потребна материјална помоћ или помоћ за лечење, али се ова средства, нажалост, у друге намене нису могла искористити - тврди Терзић.
Крушевац празан око поноћи
На дочеку Нове године, на Тргу косовских јунака у Крушевцу, окупило се тек пар хиљада Крушевљана. Већ неких 30 минута после поноћи главни градски трг је био готово празан, а већина аутобуса који су требали да посетиоце концерта крушевачког бенда „ЗАА“ и „Рибље чорбе“ развозе по околним селима отишли су с једноцифреним бројем путника.
За наступе група „ЗАА“ и „Рибља чорба“ издвојено је укупно око 2,7 милиона а у Градској управи тврде да су комплетан износ обезбедили донатори.
Не само да Крушевац и градоначелник Драги Несторовић нису послушали суграђане и уплатили новац за Дечје одељење крушевачке болнице већ планирају и нови концерт Маринка Роквића за дочек Српске нове године.
Ужице јуче прославио Нову годину?!
Још бесмисленије од бацања пара за дочек који грађани не желе јесте бацити паре на прославу Нове године 3. јануара коју је јуче организује Ужице (?!).
Ипак „Амадеус бенд“ који наступа одвојио је 150.000 динара од хонорара за помоћ: 65.000 динара за породилиште, 85.000 је донирано Дорис Бошковић, слепој и непокретној девојци (25) којој је, како је писао „Блиц“, потребна лифт платформа да би из свог стана лакше могла да излази напоље.
Ипак, за разлику од ових, неколико градова у Србији је препознало да су захтеви суграђана важни и дали су новац у хуманитарне сврхе.
Најбоља посета на Златибору и у Чачку
Када је Чачак и посета у питању може се рећи да је ипак била највећа у региону и одмах иза Златибора где се на Краљевом тргу окупило преко 25 000 туриста. Према полицијским проценама на Тргу се у поноћ нашло између 2 до 3 хиљаде људи. Ипак има и оних који сматрају да је то била „танка“ посећеност.
Овако је требало да урадите
Београд - 2.000.000 динара донирано у хуманитарне сврхе
Ниш - 1.000.000 динара за Национално удружење родитеља деце оболеле од рака НУРДОР
Нови Сад - 5.000.000 динара за Фонд за лечење тешко оболеле деце
Књажевац - 1.000.000 динара дали суграђанима Луки Тасићу (8) и Давору Милутиновићу за лечење
Пожега - 300.000 динара дала за поправку скенера у Ужичкој болници
Врање - 500.000 динара уплаћено у новоосновани фонд за лечење деце
Фото: ФОТО Туристичка организација Златибор / РАС Србија
Извор: ГЗС/Блиц, Н. Божовић, М. Ивановић, С. Миленковић
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.