који се бави односом уметности и екологије. У хали негдашње фабрике хартије „Божо Томић” уметници су стварали своје радове користећи рециклажни, отпадни папир. Најстарија фабрика хартије на Балкану сада је у власништву картонке са Умке, преноси Политика у штампаном издању.
У саставу симпозијума приређени су трибина на тему „Природа и уметност” на којој је говорио професор др Ђорђе Станојевић, и изложба радова насталих на обој ликовној смотри, где је приказано 47 дела потписаних од 22 уметника из Србије, Француске, Бугарске, БиХ, Јапана и Румуније. О овом пројекту на отварању изложбе говорио је др Милија Белић, наш истакнути уметник и теоретичар који скоро три деценије живи и ствара у Паризу. Чачанској публици ће ова поставка у градском Дому културе бити доступна до 10. августа.
Изложба „Уметност и папир”, рад Гордане Каљаловић, фото: Г. Оташевић
Приређивач симпозијума, по традицији, јесте Центар за визуелна истраживања „Круг” на чијем је челу чачански сликар Божидар Плазинић, у сарадњи са Домом културе а под покровитељством града Чачка и Министарства културе и информисања Републике Србије.
Политика, Г. Оташевић
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.