"Поред ове машине добили смо велики количину алата и прибора који су нам били неопходни. Надам се да ћемо за годину дана школовати такве кадрове који ће истог момента моћи да оду у привреду , стану за машину и себи обезбеде парче хлеба", рекао је помоћник директора и организатор практичне наставе Драгиша Петковић.

Организатор практичне наставе Драгиша Петковић и директор Машинско - саобраћајне школе Срећко Албић, фото: ГЗС
Петковић истиче да су ученици школе од 2008. до 2015. године освојили пет златних и две сребрни табле на Међународним сајмовима.
"Заваљујући томе запослили смо четворо деце, нажалост немамо их много и у једном оделењу где су оператери машинске обраде, стругари и глодачи имамо од 12 до 15 ученика", нагласио је он
Директор производње у фирми "9. септембар" Милан Миловановић, рекао је да су они као одговорно друштвено предузеће једва дочекали иницијативу коју су добили од Машинско - саобраћајне школе за реализацију оваквог пројекта и изашли у сусрет у складу са својим могућностима.
"Захвалност дугујемо наставном особљу школе, од којих је један наш колега, бивши инжењер у напој фирми Томо Арсенијевић, био и иницијатор овог пројекта", казао је Милановић.
Он додаје да ће се плодови овог пројекта срести негде у будућности, када будемо добијали значајно боље образовне кадрове који ће се укључити у токове чачанске привреде, а и шире.

Директор производње у фирми "9. септембар" Милан Миловановић, фото: Глас западне Србије
Милановић је истакао да је вредност машине негде око 10.000, али та вредност у овој школској учионици превазилази те оквире.
Иначе, фирма "9. септембар" постоји 40 година, бави се производњом опреме за прераду папира. Фирма има око 100 запослених, производи фирме се пласирају на свим континетима.
Глас западне Србије