“Малине су преполовљене и килограм овог воћа малинаре кошта 140 динара, кад додамо пдв то значи да произвођач и откупљивач имају минималну зараду. Ова цена од 170 динара је аконтна и свакако мора ићи на горе”, рекао је Довривоје Радовић, председник Асоцијације малинара Србије.
Представници овог удружења разговарали су са министром пољопривреде Браниславом Недимовићем, који је обећао решење и договорено је да се одмах оформи тим за контролу тржишта који ће пратити увоз и извоз малине и спречити монопол.
Добривоје Радовић: Наше зараде на малини су минималне са ценом од 170 динара
“На састанку у Влади договорено је да одмах након уређења тржишта малина мора бити означена етикетом порекла, па ће на овом воћу стајати ’’100% произведено у Србији. Морамо заштити нашу малину”, каже Радовић.
Он додаје да једино што иде у прилог произвођачима јесте чињеница да малине које су преживеле снег, град и обилне кише имају изузузетан квалитет и апелује да малинари буду обазриви при договору са добављачима јер ће ове године тржиште диктирати много више цене од тренутно понуђених.
И док је минимална цена малине одрђена на 170, цена купине коју су тражили прозвођачи је 100 динара.
Глас западне Србије
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
+381 60 5000 150, +381 032 347 001
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2024. Sva prava zadržana.