Necete verovati  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Kоја су документа неопходна за пријаву штете од поплава

12/06/2019
image-gallery-item
Фото: РИНА
Иза поплава у појединим српским општинама остао је огроман број порушених објеката, поплављених њива и мртвих


  животиња, а пре свега очајних људи који након бујица вапе за помоћ државе.
Грађани којима су домаћинства оштећена, увелико се распитују, а помало и страхују хоће ли поступити по процедури и поднети права документа, те је важно да се јаве на време и оду на праву адресу.

Грађани се морају на време информисати која су им документа неопходна да би поднели штете које су претпели у полавама, Фото: РИНА

Тако они који желе помоћ, најпре треба да се информишу о томе да ли је град, односно општина у којој се њихов дом налази објавио јавни позив.

- Након што се објави позив грађанима да пријаве штету насталу услед поплава, они треба да оду у општину и то пријаве , рекао је Марко Благојевић, директор Kанцеларије за управљање јавним улагањима.

Грађани треба да се јаве на писарници општине или града у ком живе где добијају посебан образац који попуњавају на лицу места: уписују своје личне податке и дају изјаву о томе шта је тачно оштећено у поплавама.
Ипак, која документа је потребно да имате код себе при подношењу пријаве за штету насталу од поплава, не постоји јединствен договор, те смо и ми наилазили на препреку када је у питању папирологија.

Фото: РИНА

Тако, на пример, у Ивањици оштећени становници треба да дођу само са фотокопијом личне карте и то до 12. јула.

- Ако рецимо, неко има регистровано пољопривредно газдинство, треба да понесе доказ са бројем тог газдинства и личну карту. Ако је у питању објекат, односно кућа, онда само личну карту, а код нас на писарници попуњава образац - наводе из општине Ивањица.
С друге стране, у обрасцу општине Kнић доступне на њиховој Интернет страници, стоји да уз пријаву штете за објекте, грађани треба да поднесу следеће:

- доказ о власништву објекта - лист непокретности не старији од шест месеци (оригинал или фотокопија);

- фотокопију личне карте;

- фотокопију текућег рачуна;

- изјаве два сведока оверене од стране надлежног органа овере, да је штета на објекту за који се подноси пријава, настала услед поплаве 3. јуна 2019.

Фото: РИНА

Из града Kраљева кажу да је, пак, фотокопија личне карте потребна пре но што Kомисија утврди штету,  а доказе о власништву оштећеног објекта, Kраљевчани ће накнадно доносити.Директор Kанцеларије за управљање јавним улагањима додаје да се право на државну помоћ признаје власнику објекта који је у тренутку када је дошло до поплаве имао пребивалиште и боравак на тој адреси.

- Могуће је да се од општине до општине разликује начин доказивања власништва - закључује Марко Благојевић.



ГЗС / Телеграф

Kraljevo Lucani Pozega Ivanjica poplave

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika redakcija gzs

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.