hitno oslobađanje iz zdravstvenih razloga i lečenja u Srbiji
U zahtevu, koji je objavljen na veb-stranici Međunarodnog mehanizma krivičnih sudova (MMKS), advokati traže od sudija da puste Mladića (82) na lečenje u Srbiju zbog zdravstvenog stanja koje je potencijalno opasno po život.
Poznato je da Mladić pati od kognitivnih oštećenja i da je najmanje dva puta ove godine bio hospitalizovan, podseća Rojters.
Mladić služi kaznu u pritvorskom centru UN u Hagu od pravosnažne presude nakon žalbe 2021. godine.
Prema rečima njegovih advokata, Mladić može da dobije poseban tretman u Srbiji zbog svoje bolesti, a preseljenje bi uklonilo i jezičke barijere koje predstavljaju poteškoće u komunikaciji.
Nije poznato kada će sudije MMKS-a, koji se bavi Mladićevim slučajem, odlučivati o ovom zahtevu, prenosi Tanjug.
GZS/Politika
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.