Признања поводом Дана општине, Чековићу златна плакета 


Danas se obeležava Duhovski utorak              Danas promenljivo oblačno, mestimično sa kišom i pljuskovima              Proglašena vanredna situacija u Kosjeriću, 4 500 stanovika bez pijaće vode              Ministri Vesić i Tanasković u Ivanjici zbog poplava, sastanku prisustvuje i direktor Srbijavode              Tanasković: e-Agrar će pravilnije usmeriti novac za subvencije u poljoprivredi              Puzović: izgradnjom obaloutvrde biće rešen problem plavljenja škole u Kovilju, radovi kreću sutra              Vesić: Radiće se pet kilometara puta od Kovilja do Bratljeva              Ženu sa decom udario autobus u Ljigu             

 




Признања поводом Дана општине, Чековићу златна плакета
16.04.2014 | 0 коментар(а)



Горњи Милановац - Поводом Дана општине Горњи Милановац, 23. априла, који се обележава

у знак сећања на покретање Другог српског устанка у Такову 1815. године, на свечаној седници локалног парламента биће додељена општинска признања за истакнуте појединце и организације о којима је на основу предлагача одлучивала Комисија за кадровска, административна и мандатно имунитетска питања.

На основу Одлуке ове комисије овогодишњим добитницима додељује се шест златних и четири сребрне плакете „Таковски устанак“, а ове године неће бити новчаних награда.

Златну плакету „Таковски устанак“ добили су:

Петрашин Јаковљевић, генерални директор Компаније „Металац“ а.д. и председник Регионалне привредне коморе Краљево - Одмах након дипломирања на Машинском факултету у Београду, Петрашин је 1981. године инжењерску каријеру започео у Металцу. Прешао је све степенице, од главног инжењера технологије механичке обраде лимова, преко првих позиција у техничкој припреми и сектору производње, до функције генералног директора „Металца“ а.д. коју је преузео 1. априла 2005.

Јаковљевић, данас активно учествује у раду менаџерских и привредних ораганизација и асоцијација. Члан је Скупштине и Управног одбора Привредне коморе Србије, члан Удружења корпоративних директора, Председник Одбора металне и електро индустрије, а био је и члан Управног одбора Српске асоцијације менаџера. Добитник је признања Капетан Миша Анастасијевић и златника за предузетничку културу у 2006. години као најбољи менаџер у региону.

Јован Чековић, власник успешне ЈоМил групе, рођено у Коштунићима - Основну школу завршио је у родном селу и Прањанима, а средњу техничку у Горњем Милановцу. Дипломирао је на Војно техничкој академији у Загребу, након чега почиње богату војну, инжењерску и дипломатску каријеру. Војска, дипломатија, „Југоимпорт – СДПР“ нису га удаљили од родног села којем се увек враћао и у којем је заљуљао колевку етно туризма. Као неимар Фабрике здраве хране „Граб“, производњу заснива на кооперацији са пољопривредницима из Коштунића и околних села. Он је, такође, анонимни донатор бројних хуманитарних акција, породицу сматра највећим успехом, а то су супруга Анка и ћерка Милица.

Драгиша Ковачевић, власник и директор СОС канала, рођен у Невадама - Завршио је Факултет организационих наука у Београду.

Још као основац сарађивао је са Дечјим новинама, а афирмацију је стекао у Студију Б, од спољњег сарадника до генералног директора. Годинама је био уредник спортске редакције Студија Б. Добитник је награде Златни микрофон Удружења спортских новинара, као и Мајске награде. Објавио је две књиге: Југословенски фудбалски клубови и ДЕРБИ. Иако овај познати спортски новинар, још од 1969. године не живи у Горњем Милановцу, никада није заборавио свој завичај и увек и у свакој прилици истиче да је рођени Милановчанин.

Милановачко аматерско позориште - Милановачко аматерско позориште у разним формама организације постоји од 1903. године. Најпре је било у оквиру КУД "Абрашевић", потом у склопу Културног центра, а од 2003. године функционише као удружење грађанана са циљем да опстане као позориште снажног и препознатљивог културног идентитета. Настоји да публици, првенствено младима открије позоришну уметност као вид комуникације и дијалога.

Укључивање позоришне уметности у програме образовних институција, едукација деце, младих и одраслих, али и побољшање њиховог међусобног разумевања – мисија је Милановачког позоришта. У протеклих десет година Позориште је на сцену поставило тридесетак представа различитог жанра и позоришног израза. Покретачи су „Школске сцене“ - фестивала позоришног стваралаштва ученика основних и средњих школа са подручја општине Горњи Милановац. Потврда томе су признања и награде (Златни пехар 19. сабора културног стваралаштва Србије (2013), најбоља представа 10. фестивала варошких позоришта Србије у Пожаревцу (2014), као и глумачке награде "Миливојев штап и шешир", награда за сликовито креирање лика и многе друге).

Црвени крст Горњи Милановац - Ова хуманитарна и добровољна организација основана је 1876. године. Давање крви је добровољно, анонимно и бесплатно. Црвени крст Горњи Милановац у оквиру својих јавних овлашћења врши популарисање добровољног давалаштва крви, и у сарадњи са Службом за трансфузију крви Опште болнице Горњи Милановац, учествује у организовању акција добровољног давања крви. У оквиру здравствене делатности, ту је Промоција здравих стилова живота и превенција болести зависности, Пројекат „Контрола туберкулозе“ и др. Једна од основних области деловања Црвеног крста Србије је обука становништва у пружању прве помоћи у околностима свакодневних незгода у кући, на радном месту или у саобраћају, али и за ситуације масовних несрећа (елементарних, технолошко-техничких несрећа и ратних сукоба).

Такође, Црвени крст је посвећен и ширењу знања о значају прве помоћи и њеном месту у ланцу спасавања живота. У оквиру социјалне делатности, ту су активности у оквиру Месеца солидарности, Програм помоћи пакетима хране и хигијене за социјално најугроженије породице у најудаљенијим сеоским срединама, Програм "Народних кухиња" и акција „Један пакетић пуно љубави“. Дугогодишњи волонтер Црвеног крста Горњи Милановац, Радивије Драгојловић, поводом 130. рођендана ове организације, написао је монографију „Хроника Милановачког Црвеног Крста“.

Теодора Трифуновић, одбојкашица из Горњег Милановца - Члан сениорске екипе Одбојкашког клуба „Таково-Звезда Хелиос“, на позицији примача сервиса. Прошле године је учествовала и освојила друго место у „VIP Beach volley ligi Srbije“. Пласман јој је обезбедио наступ у Репрезентацији Србије на европском првенству за играчице до 20 година које је одржано у Бугарској, где је освојила 9. место. Теодора је носилац признања Спортског савеза „Најуспешнија спортисткиња општине Горњи Милановац“ за 2011. годину. Данас је редован студент друге године Природно математичког факултета у Крагујевцу и прави пример младима да спорт и студије могу ићи подједнако добро.

Добитници сребрне плакете “Таковски устанак”:

Месна заједница Бољковци - Некада су Бољковци имали своју општину. После Другог светског рата, село је припадало љишкој општини, а данас је то једно од већих насељених места у нашој општини. Месна заједница Бољковци знатну пажњу и средства улаже у изградњу и одржавање локалних и некатегорисаних путева, као и у реконструкцију и адаптацију сеоског Дома културе који је центар окупљања о одржавања локалних игранки и других садржаја са учешћем великог броја младих. У селу се налази четворогодишња основна школа и издвојено одељење Предшколске установе „Сунце“. Бољковчани се углавном баве ратарством, воћарством и сточарством. Мештани села упослени су на пословима изградње аутопута. Будући аутопут пресеца територију села.

Ружа Пурић, професор српског језика и књижевности из Горњег Милановца - Основну школу завршила је на Руднику, а језичко преводилачки смер у Техничкој школи у Горњем Милановцу. Филолошки факултет завршила је у Београду, смер српски језик и књижевност. Данас је запослена је у Основној школи „Свети Сава“ у Горњем Милановцу. Залаже се у васпитно-образовном раду и са ученицима остварује изванредне резултате. Поред знања које несебично пружа ученицима професорка Ружа код деце развија љубав према писаној речи и свом језику. Као племенита и вредна особа врши изузетан васпитни утицај на млађе генерације.

Душко Антонијевић, пољопривредни произвођач из Љеваје - Овај млади пољопривредник обрађује десетине хектара своје земље и исто толико земље које узима у закуп. Успешан је у производњи кромпира и млека. Постиже приносе као у Војводини. Ожењен је, отац двоје деце.

Зорица Марковић, пољопривредница из Семедражи - Родом је из Шарана. Завршила је средњу текстилну школу. У Модној конфекцији „Рудник“ радила је до 1997. године. Данас је носилац пољопривредног газдинства. Поседује 14 музних крава, 6 јуница и матично стадо оваца од 20 грла. Њена породица, коју чине син, ћерка, супруг и свекар обрађује око 18 хектара своје земље и око 8 хектара земље које узима у закуп и једна од рекордера у производњи млека.

Глас западне Србије








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Рекламирајте се на порталу Гласа западне Србије

Телефон: 032 347 001 | Мејл: redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
060 5000 150, 032 347 001

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 142.704.327 посета
Тренутно на сајту: 135 посетилац(a)