Централни део, дводневног скупа, заузима избор најбољег овна Пештерске висоравни.
Председник комисије био је професор Цвијан Мекић са Пољопривредног факултета из Београда који каже да је потребно доста параметара да би се изабрало најбоље грло, али да су нажалост они у могућности да оцењују само спољашњост.
Председник комисије професор Цвијан Мекић са Пољопривредног факултета из Београда, фото: ГЗС
„Требало би да сваки примерак поседује папире, три генерације предака који су контролисани, да има спроведен биолошки тест да није носилац реталних и семереталних гена. Затим да има дозволу коришћења о приплоду од главне одгајивачке организације и контролу његових производних способности. Међутим то нико овде није донео. Тако да гледамо само екстеријерно како грло изгледа. Какву су му рогови, белези, обраслост вуном и њен квалитет, да ли су преграђени или не, какви су им ставови екстремитета, какви су им тестиси”, истиче Мекић.
Према његовим речима ове године је конкуренција веома јака.
Титулу победника однео је ован Едиба Хајдаревића, другопласирано грло дошле је из стада Хабиба Бихорца, док је треће место припало овну Рамиза Билаловића.
ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.