шумадијској варошици Прањанима, већ је изазвао велико интересовање извођача који ће се овде надметати за Прву и Златну виолину. Међутим, свој допринос да овај фестивал буде успешан и посећен дали су бројни привредници, локална самоуправа, али и бројни мештани који са нестрпљењем очекују средину августа.
Заштитни знак фестивала свакако је краљица међу инструментима – виолина, а њој у част двојица вредних дрводеља Милојко Миловановић из Тометиног поља и Драган Ђеровић из Богданице, решили су да направе три макете виолина које су високе око два метра и које ће бити распоређене по варошици, а испред којих ће сви посетиоци моћи да се фотографишу.
“Напаравио сам две макете виолина висине око 1, 5 метара и ширине око 80 центиметара, верујем да ће оне бити права атракција на овом нашем сабору”, каже Миловановић.
"Џиновска" виолина красиће прањанску варошицу, фото: ГЗС
Његов колега Драган Ђеровић још увек “ђељка” највећу макету виолине која ће бити висока око два метра и широка око 90 центиметара.
Макете виолина се праве од тополовог дрвета, биће постављене на улазу и у центру Прањана, док ће највећа бити на самој позорници.
Иначе, све три виолине мајстори праве потпуно бесплатно, и како кажу поносни су што могу да дају свој допринос манифестацији за коју верују да ће бити једна од најпосећенијих у Србији.
Глас западне Србије
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.