Necete verovati  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-item

Proveravali smo: Da li su skloništa spremna da prime građane u slučaju rata

28/11/2024
image-gallery-item
jedno od 25 čačanskih skloništa; Foto: GZS
Čačak – Od više hiljada skloništa u Republici Srbiji, „Javnom preduzeću za skloništa” na upravljanje i održavanje je povereno 1442 javna i blokovska skloništa,

na teritoriji 48 lokalnih samouprava. Na području grada Beograda ovo preduzeće upravlja sa 980 javnih i blokovskih skloništa, dok se ostalih 462 nalaze na teritoriji 33 grada i opštine, od čega ih u Čačku ima 25, Užicu 5 i Lučanima 3.

„Održavanje skloništa se vrši prema Programu poslovanja „Javnog preduzeća za skloništa”, kao i prema raspoloživim sredstvima, ljudskim resursima i finansijskim mogućnostima, a u skladu sa važećim pravilnikom o načinu održavanja skloništa i prilagođavanja komunalnih, saobraćajnih i drugih podzemnih objekata za sklanjanje stanovništva, navodi se iz ovog javnog preduzeća”, navodi se iz Javnog preduzeća za skloništa.

U skloništima kojima upravlja Javno preduzeće za skloništa, redovno se vrši održavanje, provera stanja skloništa, opremanje mobilnom opremom i priprema za izdavanje objekata u zakup.

„Sektor za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije vrši inspekcijski nadzor, a u skladu sa nalozima inspekcije, po prioritetima se vrši unapređivanje uslova, za eventualni boravak stanovništva u skloništima o obezbeđuje funkcionalnost skloništa”, navode iz ovog javnog preduzeća.

Skloništa koja su izdata u zakup se koriste u različite svrhe, a najčešće kao magacini, sportsko rekreativni centri, video igraonice, igraonice za dečije rođendane, muzički studiji, prostor za skladištenje humanitarne robe, smeštaj arhive i tome slično.

„Republička direkcija za imovinu daje saglasnost za korišćenje objekata za određenu namenu, a u slučaju promene namene, uvek se mora dobiti nova saglasnost od Republičke direkcije za imovinu. U slučaju proglašenja ratne opasnosti, skloništa koja se koriste u mirnodopske svrhe moraju se isprazniti i osposobiti za zaštitu stanovništva, najkasnije u roku od 24 časa”, zaključuju iz Javnog preduzeća za skloništa.

 

GZS

 

CACAK SKLONISTE PREDUZECE ZA SKLONISTE RATNO STANJE

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar
Dodaj linkclose

Dodaj sliku

image-gallery
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

Komentari (3)

Kiza30/11/2024
Ko će da nas brani, ako krene taj rat?
Daleko bilo28/11/2024
Vecina tih sklonista nije u funkciji za ne daj Boze. To se za 24 sata ne moze isprazniti i dovesti u funkciju ni pored najbolje namere. A za 24 sata svasta moze da se desi. Elem i predsednik je rekao da imamo problem sa sklonistima.
Cacanin28/11/2024
Umesto sto pisete kako bi trebalo da bude, snimite unutrasnjost tih sklonista i napisite gde se nalaze. Uz to bi valjda trebalo znati ko u koje skloniste moze da se skloni.
Era 28/11/2024
Bravo.
desna gif velika novinari

phone+381 60 5000 150, +381 032 347 001

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2024. Sva prava zadržana.