Колектор решио дугогодишњи проблем Краљевог трга: Обуздане површинске и бујичне воде 


РХМЗ најавио јако захлађење почетком ове седмице              Тврђава Маглич упорно одолева вековима, сада ће коначно добити адекватан прилазни пут              Расте цена прасади у целој Србији, очекује се пред Ускрс и 500 динара по килограму              Ево где сутра у ивањичкој општини неће бити струје              Дрогиран возио у рикверц и у супротном смеру на ауто-путу Милош Велики              најмања месечна примања у Моравчиком округу имају грађани Ивањице а највећа Драгачевци             

 


Колектор решио дугогодишњи проблем Краљевог трга: Обуздане површинске и бујичне воде
26.11.2020 | 0 коментар(а)



Чајетина - Један од захтевнијих радова у самом центру Златибора била је обнова кишног и фекалног колектора у дужини од 700 метара.
Фото: ГЗС

Према речима председника општине Чајетина Милана Стаматовић овим подухватом, успели су да командују природом.

Председник општине Чајетина Милан Стаматовић

„Радови на колектору нису били нимало лаки, потребно је било спојити одвод површинских вода и кишне канализације поготову због сезоне када се топи снег, с пролећа, и када се напуни језеро. Тиме нисмо могли да управљамо, већ природа. Сада са урађеним сабраним инсталацијама које улазе у кишни и фекални колектор успели смо да ми командујемо природом и да обуздамо те површинске воде као и бујичне тако да неће више бити плављења локала који се налазе у центру а моћи ћемо и да регулишемо ниво и количину воде у језеру”, рекао је Стаматовић.

Он додаје да су сада потпуно безбедни, јер ако на планини обуздате бујичне воде онда сте успели да превазиђете баријере које важе за планинска места. Такође, подним грејањем Краљевог трга направљен је искорак у осавремењавању и модернизацији зимског одржавања самог центра.

ГЗС








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


cjaeitna zaltibor trg kolektor

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
060 5000 150, 032 347 001

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 140.201.295 посета
Тренутно на сајту: 120 посетилац(a)