Leposaviću, Zubinom Potoku i Zvečanu, a na ulazima u zgrade okupljeno je na desetine Srba, zaposlenih u privremenim organima tih opština.
Okupljeni građani sukobili su se sa policijom. Policajci su ušli u zgradu Opštine Zvečan, u Leposaviću su postavljene barikade.
Zamenica direktora Kliničko-bolničkog centra u Severnoj Mitrovici Danica Radomirović, potvrdila je za Kosovo onlajn da je desetak ljudi primljeno sa povredama od šok-bombi, suzavca ali i povredama od udaraca tokom upada kosovske policije u zgradu opštine Zvečan. Kako je navela Danica Radomirović, njima je ukazana prva pomoć i u pitanju su lakše povrede.
Pripadnici tzv. kosovske policije upali su u zgradu opštine Zubin Potok uz pomoć ROSU i stavili zastavu samoproglašenog Kosova. Kfor i Euleks se povukao nakon dolaska ROSU.
GZS/Pink.rs
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.