су размишљали где би могли да наставе свој заједнички живот. Њихово тренутно пребивалиште је Чачак којим су одушевљени, па не искључују могућност да у граду на Морави остану заувек. Кажу, да иако је језик сличан ова два братска народа разликије много тога, а пре свега топлина људи која их је дочекала, али и много погоднији временски услови.
"Дошли смо из Русије пре два месеца, овде је доста топлике за разлику од Русије, када смо дошли тамо је падао снег, а овде је било лепо време, лепсе се живи, има више Сунца, људи су добри, добро је за здравље јер може доста да се шета, што је супер", казао је Максим за РИНУ.
Још увек нису у потпуности савладали српски језик, али се труде и не одустају. Кажу да је иста православна вера основ повезаности ова два народа стога су их Чачани прихватили као своје најрођеније. Анастасија је већ боравила у Србији, па је њој ипак мало лакше у односу на супруга.
фото: РИНА
"Ја не причам српски, али после три недеље проведене овде разумела сам све. Занимљиво је то што када смо отишли у цркву свештеника смо потпуно разумели, јер је старословенски са руским јако сличан. Ја сам један месец студирала у Новом Саду и путовала пуно пре корона вируса, зато сада причам мало боље, пробам, иако сам свесна да имам пуно грешака, али хоћу да научим језик јер је како леп", додала је Анастасија.
За два месеца колико живе у Србији највише им се допала домаћа храна, па су са комшијама разменили и по неки рецепт.
"Научили смо да спремамо домаћи хлеб, домаћински, а Анастасија је Србе научила да спремају пилење. То је руски специјалитет, месо у тесту које се кува, то је мало страно за Србију, ми не волимо да једемо нешто ако не знамо ста се унутра налази", додаје Макисим.
Он је фитнес тренер, а Анастасија козметолог и планирају да у Чачку покрену самосталне послове.
РИНА / ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.