рекао је Милија Миленковић, помоћник председника општине Лучани за радио Глас западне Србије.
„Поплављено је око 200 хектара пољопривредног обрадивог земљишта а вода је ушла и у дворишта пар домаћинстава. Имали смо породицу Матовић којима је поплава однела и неколико животиња. Екипе су по пријави изашле на терен, сагледали штету и истог дана смо притекли у помоћ”, казао је он.
Према његовим речима велики утицај на последње поплаве које су их задесиле, је велика количина снега, који је претходно нападао у Горњем Драгачеву, односно у Каони и Горњем Дупцу.
„Нагло се отопио снег, због чега су кренуле бујице. Доњи део општине, захваљујући Влади РС и држави урађен је бедем па са десне стране је заштићена сама варошица Лучани и индустријска зона, док је са леве заштићено насеље Ђерађ”, истакао је Миленковић.
Река Бјелица је река првог реда и у надлежности је предузећа Србијаводе, а према речима помоћника председника општине у наредном периоду покушаће да заједничким снагама реше проблем тока и горњем делу, где је последњи пут плавило.
ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.