Јовановић је за "Политику" рекла да је од краја 2017. до јуна 2019. године у Србији регистровано 5.798 случајева малих богиња, и чак 15 смртних исхода – од чега четворо деце млађе од пет година.
"Читав здравствени систем ради на елиминацији морбила у Србији и на томе да се процесом вакцинације обухвати 95 одсто деце. Тако може да се осигура безбедна средина, без могућности да дође до појаве малих богиња", казала је директорка "Батута".
Она је подсетила да је вакцинација ММР вакцином обавезна и да родитељ по закону не може да одбије вакцинацију, осим у случају постојања медицинске привремене или трајне контраиндикације.
За родитеље који одбијају вакцинацију, додала је Јовановић, предвиђена је новчана казна од 50.000 до 150.000 динара, наводећи да је највећа казна болест детета - што се може спречити вакцином.
ГЗС / Политика
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.