компанију „Natura Eco“.
Тим „Natura Eco“ се бави развојем решења у оквиру адитивне индустрије, између осталог пројектовањем и производњом 3D грађевинских штампача и емулзија за градњу односно штампу објеката на бази бетона и других иновативних смеса са применама у другим секторима и индустријама. Основни циљ компаније је да интегрише 3D штампаче у све већи број индустрија.
У среду, 22. септембра од 18 часова, у конференцијској сали НТП Стартап центра, (Трг народног устанка 2) биће одржано представљање тима и технологије коју развија иновативна стартап компанија „Natura Eco“.
Такође, у оквиру својих редовних активности НТП Чачак спроводи и курс „Увод у графички дизајн“ намењен почетницима у овој области. Курс ће реализовати млади дизајнер, Милош Суботић и то кроз четири часа током две седмице. До 12 изабраних полазника ће имати прилике да од предавача усвоји основне вештине потребне за рад у програму Адобе Илустратор, а које ће им помоћи да своју каријеру наставе у овој области или чак покрену сопствени посао. Курс почиње 21. септембра у 18 часова и биће реализован у просторијама НТП Стартап центра.
Поменути догађаји се реализују уз подршку Кабинета министра за иновације и технолошки развој, кроз програм наставка развоја пројекта Регионални иновациони стартап центар НТП Чачак.
Овакви догађаји имају велики значајан за раст и развој иновационе заједнице и мотивисање младих да се прикључе заједници НТП Чачак.
ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.