омогућити праксу у институцијама и предузећима у надлежности те локалне самоурпаве.
Споразум, који ће омогућити студентима да прва радна искуства стекну током студија, потписали су декан Економског факултета Бранислав Боричић и градоначелник Чачка Милун Тодоровић.
Градоначелник Чачка Милун Тодоровић, фото: ГЗС
„Град Чачак је оберучке прихватио иницијативу Економског факултета у Београду о пословно-техничкој сарадњи која се тиче чачанских студената на овом универзитету. На завршним годинама има 46 студената. Ово пракса у свом родном граду је веома важно за њих јер ће упознавати са пословним амбијентом свог града, и стицати знања кроз стручну праксу као и давати свој допринос за развој. Од ове године очекује се и повећан број радних места за све категорије”, наводи Тодоровић.
Декан Боричић је истакао да Економски факултет сваке године уписује велики број студената из Чачка и даће им пракса омогућити да буду конкурентни на тржишту чим заврше студије.
„Тренутно на економском факултету у Београду студира око 150 студената из Чачка. Највећи број, око 70 одсто, долази из економске школе, али факултети уписује и значајан број гимназијалацца око 30 одсто. Овај број желимо да увећамо у наредном периоду, а студентима поред праксе у разним компанијама, пружамо низ академских новитета као што су да уче по програму Лондонске школе економије (Londnon School of Economics), нови ИТ смер, прилику да покрену своју предузетничку идеју у нашем Стартап центру и још много тога”, истакао је он.
Декан Економског факултета у Београду, Бранислав Боричић, фото: ГЗС
Према речима декана Боричића студенти ће се пријављивати за праску на факултету, а рангирање ће се вршити транспарентно, а утицаће два критеријума, ефикасност струдирања и оцена. Подаци ће се слати родним градовима студената. Потом ће их надлежни у тим локалним самоуправама контактирати и договорити се са њима о времену спровођења праксе, која је предвиђена у летњим месецима. После обављене праксе, факултет ће од општине и градова, добијати извештј о томе колико је знање студената примењиво, да ли поседују потребне вештине за обављање посла, као и сугестије.
Делегација Економског факултета уручила је Градској библиотеци „Владисалв Петковић Дис” у Чачку донацију књиге у вредности од 200.000 динара са идејом да се у градској библиотеци формира посебан део са стручним економским насловима.
Директор Градске библиотеке „Владислав Петковић Дис” у Чачку Богдан Трифуновић, фото: ГЗС
„Захваљујући Економском факултету добили смо 125 актуелних наслова из економске области. Са овим вредним фондом биће обогаћен већ постојећи. Надамо се да ћемо у новој згради имати и боље услове коришћења, јер ће читаоница првенствено бити намењена студентимаи истраживачима”, рекао је директор Градске библиотеке „Владислав Петковић Дис” у Чачку Богдан Трифуновић.
Глас западне Србије
ОПШИРНИЈЕ У ВЕСТИМА ЗАПАДНЕ СРБИЈЕ КОЈЕ МОЖЕТЕ ГЛЕДАТИ
ОД 17:00 ЧАСОВА НА ОВОМ ПОРТАЛУ
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.