nastavnika i zaposlenih u prosveti i gradjana zapalili su sveće i položili cveće u znak davanja poslednjeg pozdrava žrtvama krvavog pira u beogradskoj osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar”.
Foto: GZS
„Mislim da je ovo jedna velika tragedija i tuga. Svi smo došli da odamo poslednju počast i da ih pozdravimo. Mislim da bi ovo moralo nešto da promeni. Ovako više ne može da se ubijaju. Mislim da može i da mora da se promeni”, rekao je Mihajlo Vujović, učenik prvog razreda čačanske „Gimnazije”.
„Mislim da je ovo stvar o kojoj definitivno ne treba da se ćuti, možda je u nekim trenucima potrebna ta tišina i sve, ali prosto to nije stvar o kojoj treba da se ćuti. To je pre dva dana bio Beograd, juče Obrenovac, jednog dana može biti Čačak ili bilo koji drugi grad”, rekla je Ana Milutinović.
Ana Milutinović, učenica treće godine Gimnazije, Foto: GZS
Vesna Toplavić, član Glavnog odbora Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije kaže da se rešenje ovog i sličnih problema ne može postići brzo, već da se moralo u vremenu iza nas preventivno reagovati.
Vesna Topalović, član Glavnog odbora Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije, foto: GZS
„Danas je prosveta zanemela. Nemamo šta da kažemo. Ovo je krajnja neka instanca od koje nema dalje. A videli smo sinoć da se tragedija ponovila u Mladenovcu, gde je osmoro mladih života ugašeno. Ja ne znam dokle će ovo ići dalje. Rešenje se ne može postići tako brzo. Trebalo je ranije misliti o tome i ranije preduzeti neke preventivne mere da do ovoga ne dođe. Vrlo se ugasila ta vaspitna uloga škole i prosvete, dok se više mesta daje obrazovanju. A ta vaspitna uloga je veoma važna i bitna, a vrlo malo mesta je ostalo za nju”, rekla je Topalović.
Slavica Salemović predsednik Sindikata obrazovanja Ekonomske škole u Čačku izrazila je nadu da će ovakva okupljanja pokrenuti prosvetne vlasti da reaguju, kako bi se pokrenule promene čitavog sistema.
Slavica Salemović predsednik Sindikata obrazovanja Ekonomske škole u Čačku i član Gradskog odbora SOČ-a, FOTO: GZS
„Nama je ovde bilo bitno da izrazimo svoj bol i svoju tugu, žal zbog onoga što se desilo i da pošaljemo poruku roditeljima nastradale dece da je Srbija uz njih na ovaj način. Njihovu bol ne može ništa da umanji, ali prosto poruka je da svi mi tugujemo i da je škola kao institucija u koju su ta deca došla zanemela. Ja se iskreno nadam da će ovaj izlazak svih naših sugrađana i učenika i kolega biti dovoljan pokazatelj prosvetnim vlastima da prosto moraju oni prvi da dovedu do promene sistema u kojoj je vaspitni sistem škole potpuno zanemaren”, rekla je Slavica Salemović predsednik Sindikata obrazovanja Ekonomske škole u Čačku i član Gradskog odbora SOČ-a.
GZS
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.