Šešelj: Spreman sam da se odazovem na poziv haškog suda ako se preseli u Avganistan 


Danas u Srbiji oblačno i hladno uz kišu i sneg              Rekonstrukcija vodovodne mreže u Požegi - zamenjeno 20 kilometara azbestno-betonskih cevi              Ko igra Sonju Savić: Novosadsko pozorište rasprodalo karte za čuvenu predstavu              Trodnevna obuka za pripadnike jedinica civilne zaštite              Hotel Park iz Ivanjice na 54. Međunarodnom Sajmu Turizma u Novom Sadu osvojio 6 medalja i zlatni pehar              Borko otkriva tajnu rakije viljamovke koja je među najboljim na svetu             

 
Šešelj: Spreman sam da se odazovem na poziv haškog suda ako se preseli u Avganistan
Trenutno na sajtu: 180       |       Podeli:
28.09.2023 | 0 коментар(а)



Predsednik Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj rekao je da još nije dobio novu hašku optužnicu za nepoštovanje suda.



Šešelj je dodao da je spreman da se odazove pozivu ako se Mehanizam za međunarodne krivične sudove preseli u neku sigurniju državu, kao što je Avganistan.

"Pošto će uskoro Velika Britanija da potone u more, a ogroman talas Severnog mora će da zapljusne celu Holandiju, neću da budem u to vreme u Ševeningenu", rekao je Šešelj za Srnu.

Naveo je da bi se najsigurnije osećao u Avganistanu i predložio je da Mehanizam bude preseljen u tu državu.

On je podsetio da je i ranije bio optužen za nepoštovanje suda, odnosno za štampanje svojih knjiga u kojima je, kako kaže, objavio podatke lažnih svedoka, poverljiva dokumenta i razne falsifikate.

Dodao je da je već tri puta u tribunalu kažnjen za nepoštovanje suda, a da bi sada da mu sude i četvrti put.

Šešelj je pravosnažnom presudom Haškog tribunala iz 2018. godine osuđen na deset godina zatvora zbog podsticanja progona, deportacije i prisilnog raseljavanja i premeštanja Hrvata u vojvođanskom selu Hrtkovci 1992. godine. Kaznu je odslužio tokom boravka u pritvoru od 2003. do 2014. godine.

Haški tribunal je 2010. godine podigao optužnicu protiv Šešelja zbog nepoštovanja suda, zato što je objavio identitete zaštićenih svedoka iz glavnog procesa koji se protiv njega vodio po optužnici za ratne zločine.

Osim Šešelja, Tribunal je za nepoštovanje suda tada optužio i članove SRS Vjericu Radetu i Petra Јojića i za njima raspisao poternicu sa nalogom za hapšenje.

Veće za ratne zločine Višeg suda u Beogradu odlučilo je 2016. godine da nema zakonskih osnova za hapšenje i izručenje članova SRS, zato što Zakon o saradnji sa Haškim tribunalom predviđa obavezu izručenja samo optuženih za ratne zločine, a ne i za nepoštovanje suda.

 

 DOBILI SMO ZAHTEV OPOZICIJE, DEMOKRATIJA MORA DA SE ISPOŠTUJE, SPREMNI SMO ZA IZBORE

GZS / 021




PODELI:






Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 













 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 150.137.957 посета
Тренутно на сајту: 180 посетилац(a)