града Чачка окупљених око Научно технолошког парка на коме су учествовали представници Агрономског факултета, Института за воћарство Чачак и привредници.
професор Томо Милошевић, декан Агрономског факултета у Чачку, Фото: ГЗС
Агрономски факултет у Чачку данас располаже са 15 лабораторија ,међу којима је и последња за сензорску оцену квалитета производа, чија се акредитација очекују у јуну.
Свакако, капацитети ове научне установе са вешегодишњим стажом могу користити не само чачанској, већ и српској привреди.
Фото:ГЗС
„ Ми смо стекли довољно искуства и знања као и резултата у истраживању који би свакако били на корист привреди, односно анализи прехрамбених производа, каже професор Томо Милошевић, декан Агрономског факултета у Чачку.
професор др Владимир С. Курћубић, Фото: ГЗС
Контрола стабилности има за циљ да производи буду одрживи и безбедни и као таква постала је не само тренд већ и неизоставна у свету. Тимови са нашег факултета раде управо у том смеру производње функционалне хране која има очувану биолошку вредност и веома је значајна за примарну производњу и прераду јер ће олакшати пласман хране, каже професор др Владимир С. Курћубић.
Фото: ГЗС
Факултети данас имају нову опрему у технологије, привреда се брзо развија и наш мото је улагање у нове технологије и иновације, каже Мирко Пешић, вд директора НТП у Чачку.
Сарадња академске и иновационе заједнице, привреде и институција окупљених око НТП Чачак тема састанка одржаног на Агрономском факултету, Фото: ГЗС
„ Овакви састанци попут сарадње академске и иновационе заједнице , привреде и институција града Чачка окупљених око Научно технолошког парка имају за циљ међусобно повезивање захваљујући чему ћемо доносити нова решења и допринети развоју привреде ,а уједно пружити шансу новим генерацијама“, каже Пешић.
Мирко Пешић, вд директора НТП у Чачку, Фото: ГЗС
Овај факултет има шта да ради, Европа и природни услови Србије су нас определили за развој пољопривреде и прераде.
Фото: ГЗС
Привреда и наука су спојива категорија и на том пољу се морамо орјентисати не само на научно истраживачке радове и пројекте већ их имплементирати у пракси користећи потенцијале којима располажемо, пре свега у сфери пољопривреде, каже привредник Слободан Спасовић, власник компаније Цини.
Слободан Спасовић, власник компаније Цини, Фото: ГЗС
Агрономски факутет има огромне потенцијале који ће у скоријој будућноти допринети развоју привреде, не само на територији западне, већ и читаве Србије, а мотив и овог састанка је кохезија трахсфера технологија од факултета ка привреди и узајамној сарадњи уз институционалну подршку НТП Чачак.
ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.