Лукић: Најтраженије саднице малина 


Izvode se radovi na sanaciji odrona na magistrali, na snazi će biti totalna obustava saobraćaja              Kreću novi vaučeri za 2023. godinu              „Sloboda aparati” u stečaju prodaju lokale u Nišu i Leskovcu              Lažne dojave o bombi stigle na adrese škola u Čačku i Gornjem MIlanovcu              Nestabilno, mestimično kiša i pljuskovi, lokalno nepogode sa gradom              Pas lutalica napao devojku sa invaliditetom ui Priboju              Psi lutalice u dragačevskom selu Goračići u domaćinstvu Stankovića rastrgli tri ovce i četvoro jagnjadi              Užički štab za vanredne situacije doneo odluku o angažovanju dodatne teške mehanizacije i procena štete              Na severu KiM od danas prekid nastave, u Zvečanu na okupljene bačen suzavac              Kablarska sela dobijaju nov dalekovod, kreće se u sanaciju puteva razrušenih bujicom             

 




Лукић: Најтраженије саднице малина
08.11.2016 | 0 коментар(а)



Чачак - У чачанском Институту за воћарство почела је продаја садница континенталних врста воћака, а највећа потражња и ове године је за садницама
Директор Института за воћарство у Чачку, Милан Лукић, фото: ГЗС

малина. Повећана је потражња за садницама вишње и шљиве, као и језграстих врста воћака попут ораха и лешника.

Комерцијално најзначајније сорте на тржишту попут шљиве, јабуке, крушке, ораха и лешника доступне су и ове године у чачанском Институту за воћарство, а најтраженије су саднице малина.

"Свакако, када је у питању понуда садног материјала јагодастих врста воћака, морам да кажем да је велика потражња за садницама малине и оно сто је охрабрујуће, јесте чињеница да у односу на претходну годину очекујемо знатно већи број садница малине, тако да ћемо бити у прилици да изађемо у сусрет свим купцима који желе да заснују засаде малине. Цене су на нивоу прошлогодишњих, а могу се поручити и преко сајта Института", каже директор Института за воћарство Милан Лукић.

Садни материјал, фото: ГЗС

Ниска откупна цена шљиве није поколебала воћаре, па је поред чачанске лепотице, чачанске родне и стенлеја, повећана потражња и за тимочанском, крином и милдором које су створене управо у чачанском интитуту.

"На тржишту се појављује продаја садног материјала наших сорти, па апелујем на воћаре да поведу рачуна где купују саднице сорте наде, тимочанке и милдоре с обзиром да Институт има једино право производње тих садница које су здравствено исправне", додаје Лукић.

Из године у годину, потражња за садницама језграстих воћних врста све је већа , јер првенствено лешник и орах имају далеко мање захтеве у технологији гајења и ангажовања људског рада у односу на друге воћне врсте као и мање инвестиције, а и доласком страних компанија које имају уговорен откуп плодова језграстог воћа допринеле су да се све више воћара окрене производњи лешника и ораха.

Глас западне Србије








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
060 5000 150, 032 347 001

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 142.374.212 посета
Тренутно на сајту: 247 посетилац(a)