којег је касније народ унапредио у чин ђенерала. Деведесет друге године на тој планини у организацији Вука Драшковића и СПО подигнут му је споменик, а поводом тога на равногорском пропланку окупило се како многи тврде око 100.000 људи.
Неколико година касније на Равној гори саграђена је црква коју је пројектовао архитекта Пеђа Ристић, а одмах до ње и Дом културе. Велике заслуге поред СПО и Вука Дршковића, на градњи комплекста на Равној гори који се финансирао добровољним прилозима емиграције и донатора из земље припада Велимиру Илићу али и бројним чачанским привредницима који су били носиоци радова као што су Вук Бојовић и Живота Милинковић.
Фото: Глас западне Србије
Данас на Равној гори скоро три деценије касније остали су само излетници док су се политичари из само њима знаних разлога повукли.
Равна гора била је тема синоћње емисије у Дневнику западне Србије која се емитује на ТВ Лав+.
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.