Министарка Вујовић: Хитно формирати радне групе за решавање плутајућег отпада на Лиму и Дрини 


Todorović za osam godina asfaltirao 500 km lokalnih puteva, evo šta je još planirao              Danas je Velika subota, drugi dan hrišćanske žalosti posle Velikog petka              U Srbiji danas oblačno, ponegde kiša i pljuskovi, a popodne prestanak padavina.              Gradonačelnik Čačka Milun Todorović posetio Mz Ključ              Za lokalne izbore u Čačku pod rednim brojem 2 izborna lista advokata Ivana Ćalovića              Na Zlatiboru se traži krevet više              Predsednik Aleksandar Vučić i premijer Miloš Vučević položili su cveće i zapalili sveće na spomenik ubijenima u Malom Orašju I Duboni              Rekonstrukcija gradskog trga u Čačku polako ulazi u završnu fazu              Pokret ,,Mi snaga naroda,, prof.dr.Branimir Nestorović prikuplja potpise podrške u Čačku             

 
Министарка Вујовић: Хитно формирати радне групе за решавање плутајућег отпада на Лиму и Дрини
Trenutno na sajtu: 372       |       Podeli:
26.01.2021 | 0 коментар(а)



На иницијативу министарке заштите животне средине у Влади Републике Србије Ирене Вујовић, јуче је одржан онлајн састанак са представницима

министарстава Босне и Херцеговине и Црне Горе, како би се заједничким снагама што пре утврдили неопходни кораци за решавање деценијског проблема плутајућег отпада на Лиму и Дрини.
Министарка Вујовић је предложила да три државе потпишу меморандум о разумевању, на основу којег ће се спроводити неопходне активности. Док се због поштовања процедура не стекну услови за потписивање таквог документа, Вујовић је затражила од надлежних колега да свако у свом ресору већ у наредним данима формира радну групу, како би се на техничком нивоу приступило овом проблему и мапирале дивље депоније.


Фото: РИНА

Министар екологије, просторног планирања и урбанизма Црне Горе проф. др Ратко Митровић предложио је формирање комисије за разматрање проблема у циљу дефинисања даље сарадње. Државни секретар у том министарству проф. др Данило Мрдак додао је да нико не спори да највише отпада долази са територије Црне Горе, као и да мапирање несанитарних депонија још није урађено, али и поручио да нема алибија да се не крене у хитне акције и мере.
Представници Црне Горе изразили су спремност да заједничким пројектом за регулисање овог проблема три државе аплицирају за ЕУ фондове, чиме би дали добар пример регионалне сарадње.

Регионална сарадња је императив, рекао је министар спољне трговине и економских односа БиХ Сташа Кошарац. Он је истакао да је важно што постоји политичка одлука да се овај проблем решава заједничким ангажовањем.Помоћница министарке за грађевинарство, просторно уређење и екологију Републике Српске Свјетлана Радусин рекла је да очекује конкретне активности на терену, јер је у претходном периоду било доста стратегија и одлука које су остале мртво слово на папиру. Учесници састанка су се сложили да је потребно да се ради на подизању свести грађана о заштити животне средине, како отпад из домаћинстава не би завршавао у рекама.Министарка Вујовић је још једном указала на хитност решавања проблема отпада на Лиму и Дрини и позвала на сарадњу колеге на републичком нивоу, као и јединице локалне саомоуправе које се налазе у сливу река.

Фото: РИНА

Вујовић је додала да је у току уклањање више од седам и по хиљада кубика пливајућег отпада који се накупио код бране Потпећ на Лиму, о чему је детаљније говорио и директор ЈВП “Србијаводе” Горан Пузовић, чије екипе уз логистичку подршку ЕПС-а изводе радове на терену.

 

 

 

ГЗС

 




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


zastita zivotne sredine plutajuci otpad vujovic radni sastanak

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 159.170.658 посета
Тренутно на сајту: 371 посетилац(a)