а житељи још увек сабирају штете јер је за само 15 минута много тога уништено. Међу мештанима који су претрпели заиста велике губитке због невремена, свакако је Милорад Ђекић из села Кривача, ком су леденице величине песнице уништиле пет аутомобила у дворишту и трактор.
Фото: РИНА
"За кратко време, град је направио вишемилионску штету. Ништа није наговештавало да ће одједном пасти, изручио је огромну количину леда која ми је оштетитила пет аутомобила, један трактор и цреп на кући. Још нисмо стигли све ни да саберемо, а камоли да се опоравимо. Ради се о штети од од неколико десетина хиљада евра. Ипак, најважније је да смо извукли живу главу и да у невремену нема повређених, јер је у оној ситуацији све било могуће", каже за РИНУ домаћин Милорад.
Он се нада да ће насталу штету на стамбеним објектима санирати у најкраћем могућем року, а за аутомобиле помоћ ће морати да потражи код осигуравајућих кућа.
"Идемо даље, идемо изнова. Нисмо се надали да невреме може бити овако силовито. Нешто смо осигуравали од пољопривреде али морамо да седнемо и погледамо, на аутомобилима је основно, али домаћинство цело почев од куће, штале и помоћних објеката морамо сами да изнесемо", додао је Ђекић.
Фото: РИНА
Најкритичнија ситуација у Драгачеву је у селима Турица, Пухово, Вича, Горачићи, Драгачица, Расовац, Доњи и Горњи Дубац, Каона, Живица, Марковица, Дучаловићи, Рти, Дљин. Предео Гуче и села Лучана.
"У једном сату испаљено је 78 противградних ракета, које ипак нису успеле да разбиу градоносне облаке и смање обим настале штете. Од почетка године, општина Лучани је током бројних налета градоносних облака до сада испалила 186 противградних ракета”, наводи председник општине Миливоје Доловић.
Фото: РИНА
Формиране су две Комисије које ће одмах кренути у пописивање настале штете, посебно на стамбеним, помоћним објектима и путној инфраструктури, како би се приступило обнови и заштити првенствено кућа од могућих пљускова који се очекују и у наредним летњим данима. Сви грађани који су претрпели штету, пријаву оштећења могу пријавити на писарници Општинске управе општине у Лучанима и Гучи.
РИНА / ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.