Спомен парку борбе и победе у Чачку, посвећеном борцима и жртвама Другог светсокг рата у чачанском крају.
Десимир Пауновић, секретар Градског одбора СУБНОР-а Чачка, наглашава важност обележавања оваквих празника, јер је то знак да нисмо заборацили оне који су се борили за нашу слободу.
Фото: ГЗС
„Данас смо се овде окупили да рпславимо седамдесет и седму годишњицу победе на фашизмом. Нажалост, тада, 1945. нисмо убили фашизам. Остале су клице, које су се разбуктале и данашњи дан нам квари и мути, ово све што се догађа у Украјини. Спремни смо да осудјујемо Русе, иако су гинули за нашу слободу, иако се боре против нациста у Украјини. Ми овде хоћемо да се поклонимо сенима наших бесмртних. Они су бесмртни иако су у овој хумци. Али и осталим сенима бораца и оних који су у медјувремену умрли. Да им одамо дужну пошту, да их поздравимо јер су то заслужили. Њихову борбу не смемо ниакда заборавити, јер оно што су нам они дали и оставили у наследство ми и дан данас користимо. А то је слобода. И морамо је чувати као зеницу свога ока”, рекао је Пауновић.
Заменик градоначелника Чачка, Владан Милић рекао је да ми данас, као што су наши преци за време некада, морамо сачувати нашу државу.
Владан Милић, заменик градоначелника Чачка
„Изузетно је битно да се сећамо предака који су своје животе дали за слободу и за државу у којој живимо, не само у Другом већ и у Првом светском рату и кроз све Балканске ратове. Ми смо заиста храбар народ и због тога ову државу морамо да сачувамо. И због тога данашње руководство даје све од себе да мирним путем сачува државу и достојанство градјана Србије”, казао је Милић.
Поред представника СУБНОРА-а и града Чачка, полагању венаца су присутвовали и представници Моравичког управног округа, потомци бораца и жртава Другог светксог рата као и представници Друтшва за неговање традиције бораца ослободилачких ратова Србије до 1918. године, представници Удружења Српско-Белоруско-руског пријатељства као и представници Градског одбора СПС-а.
Положени венци на Спомен парку, Фото:ГЗС
На Спомен парку борбе и победе, налази се хумка у којој су сахрањени остаци око 600 бораца стрељаних на подручју Чачка за време Другог светског рата.
ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.