Кинески радници попримили наше обичаје па у кампу направили импровизоване сушаре за месо 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo             

 
Кинески радници попримили наше обичаје па у кампу направили импровизоване сушаре за месо
Trenutno na sajtu: 425       |       Podeli:
30.01.2023 | 1 коментар(а)



Лучани - Од како су кинески радници ангажовани на изградњи ауто-пута Милош Велики и од како су се доселили у раднички камп у Лучанима,
Фото: РИНА

у Драгачеву се поред Нове године и Божића неколико година уназад спектакуларно прославља и Кинеска нова година, наводи агенција РИНА.

Да су радници из Кине попримили и неке српске обичаје, најбоље сведочи слика коју смо затекли испред улазних врата у кампу, где се окачене на јануарском мразу суше јагњеце коленице и буткице, али и пилетина.

„И њима треба мало одушка, читав дан раде и вероватно би желели да су за тај њихов важан датум кући са својим породицама. Кад већ нису у могућности онда се прилагођавају како могу. Окитили су камп, често за празник приреде и ватромет, али и набаве месо како би зачинили радничку празничну трпезу, кажу за РИНУ мештани села Негришори у ком се налази камп.

Суживот Срба и Кинеза на овом подручју траје више од три године, мештани кажу да иако је на почетку било мало чудно, сада су се већ потпуно навикли на њих.

„Врло мало причају са нама, јер они слабо знају енглески, а ми кинески немамо појма. Кад им нешто затреба споразумевамо се рукама, али најчешће су тражили шифру за интернет, а то смо схватили тек кад су оно што им треба укуцали на "гугл преводилац". Одушевљени су нашим баштама и пластеницима, а током лета увек траже да купе парадајз, који им ми од срца поклонимо. Јако су вредни, марљиви и васпитани", кажу мештани.

Кинески кампови на територији општине Лучани смештени су на три локације. Тренутно су у току радови на изградњи деонице од Паковраћа до Пожеге, на пробијању тунела Лаз и Муњино брдо, који су најтеже фазе у изградњи новог ауто-пута.

ГЗС/РИНА




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (1)

  • VladeKremić

    95 posto stvari u kući nspravila je kineska ruka,moje divljenje za Kineze



  •  















     


     

    © Глас Западне Србије
    Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
    032 347 001
    redakcija@glaszapadnesrbije.rs

    Импресум

    Статистика сајта:
    Прес: 157.435.121 посета
    Тренутно на сајту: 426 посетилац(a)