Necete verovati  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Јоковић: Уједињени до боље цене малине

15/06/2017
image-gallery-item
Директор ЗЗ “Агро Еко воће” Божо Јоковић, фото: ГЗС
Ариље - Задруга је најбољи вид удруживања за пољопривредне произвођаче, и ми смо применили оно што су и многе земље

у свету и произвођачи, рекао је у изјави за Глас западне Србије директор ЗЗ “Агро Еко воће”, Божо Јоковић.

“Направили смо заједничку производњу, подигли смо заједничку хладњачу сопственим средствима и заједно ћемо наступити на тржишту”, рекао је Јоковић.

Он наводи да је циљ да произвођачи буду власници производа до момента продаје.

“Ми не вршимо откуп већ складиштење сопствених производа задругара. Када се направи збир заједнички излазимо на тржиште и продајемо наш производ”, каже Јоковић.

Свако се бори за већу цену, иначе како каже Јоковић они су представници произвођачких групација који се залажу за аконтну цену малине ове године на нивоу целе Србије.

“Цена је неоправдавајућа за произвођаче од 120-130 динара, има негде где је и 150-160 у откупу, али морамо радити на томе у наредном периоду да нађемо решење, јер на овакав начин угућишемо производњу која је и онако претрпела огромне штете због елементарних непогода у западној Србији”, каже Јоковић.

Глас западне Србије

 

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika redakcija gzs

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.