Ова жена металне плоче кроји као да су памучне, а занат је очима учила од свог супруга Драгана, који је дуго мислио да је лимарски занат искључиво мушки посао. Међутим, вредна Славица срушила је ове предрасуде, па је у породичној радионици главни мајстор.
„Овим послом су се бавили Драганов отац и деда и занат се преносио са колена на колено. Кад сам рекла да и ја желим да се опробам у послу, супруг је рекао – како ћеш ти, није нимало лако и женско си. Али, ја сам желела да покушам па шта буде. На крају је испало много боље од очекиваног, јер ја ево већ тридесет година не излазим из радионице“, прича ова лимарка за РИНУ.

Захтевне послове обавља без грешке, фото: РИНА
Њених руку дело, којим се прво похвалила, била је мала модла за колаче. И тада су сви схватили колико је Славица таленатована. Након прве мајсторије, као на траци ређали су се лонци, плехови, фуруне, а калуп за своју торту сама и направи, не чека другог и не иде до продавнице посуђа.
„Правим све, од малих калупа за колаче, до ражња за печење прасета. Производи путују широм Србије, а најпродаваније су фуруне за паприку. Нема куће која нема ову малу пећицу, где се пече то поврће за ајвар“, рекла је она.
Кад су схватили какав потенцијал се крије у њиховој кући, Павловићи су докупили опрему и проширили проозводњу. Потражња је велиика, па супружници често по цео дан заједно проводе у радионици. Славица вешто барата свим машинама и алатом,па се може рећи да је ученик надмашио учитеља.

Драган је супрузи највећа подршка, фото: РИНА
„На преметима од лима види се сваки сувишни милиметар, па осим дизајна јако је битна и прецизност, јер нема лемљења, ни лепења. Спој који се направи је нераскидив, зато је неопходна прецизност, мирна рука и стрпљење како би сваки лим паметно био утрошен“, каже Славица.
За три деценије, колико се бави овим послом стекла је сталне муштерије, а од прихода је школовала децу. За ову вредну жену ниједан мушки посао није ни тежак, ни стран јер након шпинцагли и штеклова, Славица се у коштац хвата са апаратом за варење и не одустаје. Титулу главног мајстора заслужено је добила.
РИНА (ГЗС)

Најпродаваније су фуруне, фото: РИНА