које ће се бавити остваривањем права Бошњака из надлежности Вијећа.
Одговорајући на питање Алмира Мехонића, новинара „Става“, да се стиче утисак да је део Санџака, који обухвата Пријепоље, Бродарево, Прибој и Нову Варош занемарен и да Бошњачко национално вијеће ту има мањи утицај и слабије активности него у другом делу Санџака.
– За почетак ћемо отворити Уред Бошњачког националног вијећа у Пријепољу који ће покривати с радом Пријепоље, Бродарево, Нову Варош и Прибој и именоваћемо координаторе Уреда који ће се активно бавити остваривањем права из надлежности Вијећа. Желим да наведем општину Прибој као пример зашто је потребан Уред. У Прибоју имамо највеће проблеме, од одбијања локалних власти да уведу у службену употребу босански језик и писмо, па до увођења целе наставе на босанском језику. А да не говоримо о укидању програма реализације одрживог повратка прогнаних Бошњака на своја огњишта, који је прекинут након изласка Угљанина из Владе Србије, а који је он и покренуо и делимично реализовао. У те три санџачке општине кренуло је изучавање босанског језика с елементима националне културе, а у Бродареву и цела настава на босанском језику. Кроз успостављање Уреда изборит ћемо се за сва права која смо остварили у санџачким општинама с већинским бошњачким становништвом – казао је Есад Џуџо.
ГЗС / ПП медиа / Недељник Став
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.