Ariljski Vilamet poručuje: Akontna cena crvenog zlata ispod 300 dinara je poraz srpskog malinarstva 


Danas ledena kiša i olujni vetar, u petak nagli porast temperature              Besplatno daje zemlju za organsku proizvodnju - Zoran ustupa njive porodicama koje hoće da rade na njima              Vasović: Najveći deo kvarova na području opštine Ivanjica otklonjeno, do podne struju će imati i preostalih 150 potrošača na području Erčega i Belih Voda              Učinili nemoguće, prvi put posle sedam decenija - Elektrodistribucija postavila stubove dalekovoda na Kablaru, dižu se provodnici              Vasiljević - Danas je sve normalizovano, nas zima nikada nije mogla da iznenadi              Vatra zahvatila stolarsku radionicu u Prislonici              Nagrade pribojskim školarcima              Danas počinje Božićni post, vladika Atanasije uputio poruku vernicima              Još uvek traje potraga za ženom nestalom u vodama Drine             

 
Ariljski Vilamet poručuje: Akontna cena crvenog zlata ispod 300 dinara je poraz srpskog malinarstva
Trenutno na sajtu: 199       |       Podeli:
16.06.2023 | 1 коментар(а)



Arilje - Na sastanku koje je pre sedam dana održano u Arilju, Izvršni odbor Udruženja Vilamet iz Arilja održao je drugu sednicu na koju su se odazvali



i predsednik opštine Arilje Predrag Maslar I zamenik predsednika Radiša Stefanović, a tema sastanka je bila početak sezone berbe malina kao i njena cena.

“ Tražili smo od rukovodstva opštine da hitno zakažu sastanak sa hladnjačarima I predstavnicima Udruženja Vilamet kako bi izneli akontnu cenu maline koja je, usled vremenskih prilika i spekulacija velika glavobolja za sve, pa su mnogi proizvođači otkazali dolazak sezonskih radnika I kako tvrde opredeliće se da ove godine, rod oberu porodično,koliko ko stigne. Stoga će, polovina roda ostati neobrana, kaže  za GZS Živorad Novitović, predsednik Udruženja Vilamet Arilje.

Kada je reč o akontnoj ceni maline, Novitović tvrdi da ona ne može biti ispod 300 dinara I da je sve ispod toga poraz srpskog malinarstva.

“Kada je reč o prinosima crvenog zlata, usled vremenskih neprilika koje su pratile ovu proizvodnju u srpskoj prestonici crvenog zlata, ali I u ostalim delovima zapadne Srbije, očekuje se niži rod u odnosu na prošlu godinu,a ukoliko se vremenski uslovi stabilizuju u toku naredne nedelje, imaćemo solidan prinos , ali I kvalitet,”  dodaje Novitović za GZS.

Inače, kako većina malinara kaže, svako će obrati deo roda kako bi isplatili repromaterijal uložen u ovu proizvodnju  otkupljivačima  I hladnjačarima I neće im ostati dužni, a sa druge strane, ukoliko cena razočara vlasnike fabrika pod otvorenim nebom,  biće ugrožena egzistencija oko 500 hiljada građana Srbije   koji žive od ove voćke.

 

GZS




PODELI:






Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


VILAMET MALINA

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (1)

  • Srbin

    Dosadiste vise sa vasom malinom sta je sa visnjama 60 dinara to je dobra cena je li jel mozda u nju nema ulaganja jel od nje niko ne zivi samo vi od malina jedne godine vam nije cena kako bi vi hteli pa uka buka visnja i ostale kulture unazad godinama nemaju cenu pa nista ljudi cute i rade a pojedina sela koja se bave vocarstvom ne maju drugih prihoda kao vi. Vi svi pored malina radite i krompir i pravite cumur drva prodajete a neki po Srbiji ne maju to bave se samo vocarstvom i zive od toga a kako zive to oni znaju



  •  













     


     

    © Глас Западне Србије
    Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
    032 347 001
    redakcija@glaszapadnesrbije.rs

    Импресум

    Статистика сајта:
    Прес: 149.798.690 посета
    Тренутно на сајту: 199 посетилац(a)