Глас Западне Србије
Адреса: Жупана Страцимира 9/1, 32 000 Чачак
Телефони:060 5000 150, 032 347 001 redakcija@glaszapadnesrbije.rs
Ariljski Vilamet poručuje: Akontna cena crvenog zlata ispod 300 dinara je poraz srpskog malinarstva
Trenutno na sajtu: 199 |
Podeli:
16.06.2023 | 1 коментар(а)
Arilje - Na sastanku koje je pre sedam dana održano u Arilju, Izvršni odbor Udruženja Vilamet iz Arilja održao je drugu sednicu na koju su se odazvali
i predsednik opštine Arilje Predrag Maslar I zamenik predsednika Radiša Stefanović, a tema sastanka je bila početak sezone berbe malina kao i njena cena.
“ Tražili smo od rukovodstva opštine da hitno zakažu sastanak sa hladnjačarima I predstavnicima Udruženja Vilamet kako bi izneli akontnu cenu maline koja je, usled vremenskih prilika i spekulacija velika glavobolja za sve, pa su mnogi proizvođači otkazali dolazak sezonskih radnika I kako tvrde opredeliće se da ove godine, rod oberu porodično,koliko ko stigne. Stoga će, polovina roda ostati neobrana, kaže za GZS Živorad Novitović, predsednik Udruženja Vilamet Arilje.
Kada je reč o akontnoj ceni maline, Novitović tvrdi da ona ne može biti ispod 300 dinara I da je sve ispod toga poraz srpskog malinarstva.
“Kada je reč o prinosima crvenog zlata, usled vremenskih neprilika koje su pratile ovu proizvodnju u srpskoj prestonici crvenog zlata, ali I u ostalim delovima zapadne Srbije, očekuje se niži rod u odnosu na prošlu godinu,a ukoliko se vremenski uslovi stabilizuju u toku naredne nedelje, imaćemo solidan prinos , ali I kvalitet,” dodaje Novitović za GZS.
Inače, kako većina malinara kaže, svako će obrati deo roda kako bi isplatili repromaterijal uložen u ovu proizvodnju otkupljivačima I hladnjačarima I neće im ostati dužni, a sa druge strane, ukoliko cena razočara vlasnike fabrika pod otvorenim nebom, biće ugrožena egzistencija oko 500 hiljada građana Srbije koji žive od ove voćke.
Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.
Коментари посетилаца
(1)
Dosadiste vise sa vasom malinom sta je sa visnjama 60 dinara to je dobra cena je li jel mozda u nju nema ulaganja jel od nje niko ne zivi samo vi od malina jedne godine vam nije cena kako bi vi hteli pa uka buka visnja i ostale kulture unazad godinama nemaju cenu pa nista ljudi cute i rade a pojedina sela koja se bave vocarstvom ne maju drugih prihoda kao vi. Vi svi pored malina radite i krompir i pravite cumur drva prodajete a neki po Srbiji ne maju to bave se samo vocarstvom i zive od toga a kako zive to oni znaju