да се уређују некатегорисани путеви у тој општини, додајући да се у уторак очекује потписивање уговора.
Лазовић је обраћајући се одборницима локалног парламента у петак, рекао да се о изградњи некатегорисаних путева у сарадњи са војском, доста прича "лицемерно и неистинито".
"Пре три дана нашу општину посетио је изасланик начелника Генералштаба и са нашом комисијом обишао терен. Поднесак смо направили пре два месеца Министарству одбране РС који су исказали безусловну жељу да се укључе у реализацију пројекта на основу ког би требало радити некатегорисане путеве. Њихова укупна дужина је 1.200 километара. Добили смо званичан допис министарства који је прослеђен војсци, након сагледавања терена, да смо у претходна три месеца урадили комплетне предрадње за почетак предвиђених послова. Рећи ћу само податак да на лагеру имамо преко 5.000 кубика млевеног камена-агрегата, комплетан план реализације путних праваца, закључили смо споразум са ЈП "Србијашуме" о коришћењу позајмишта и обезбедили буџетом новчана средства за гориво и рад од укупно 20 милиона динара. Такође је обезбеђен смештај за јединице које ће сигурно доћи овде, као што је и обећано", рекао је Лазовић.
Према његовом речима, сва позајмишта са којих се користи материјал су наменска и близу путним правцима који се раде, али уколико буде потребна испомоћ у смислу механизације, локална самоуправа је спремна да то обезбеди.
"Колико ће путне мреже бити урађено у овој години знаћемо након потписивања уговора, али је извесно да се радови настављају и у 2018. години", рекао је Лазовић.
Фото: Сајт општине Ивањица
Лазовић је рекао да је у ивањичкој општини за годину дана обезбеђено инвестиција у вредности од две милијарде динара, без путне инфраструктуре.
"Мислим да је то велики успех, да не говорим какво смо катастрофално стање затекли у општини. Пред саму седницу стигла је информација да је Министарство привреде одобрило 42.000.000 динара за изградњу дечијег вртића у Црњеву. Канцеларија за управљање јавним улагањима Владе Србије упутила нам је позив за достављање хитног извештаја о процени штете на подручју где је проглашена ванредна ситуација, да би нам обезбедили финансијску помоћ", рекао је Лазовић.
Он каже да је у овој години за периодично одржавање путне мреже предвиђено је 24.400.000 динара, а за ургентне интервенције 4.000.000 динара, док је за градске саобраћајнице опредељено 7.000.000 динара.
"Током априла вршено је чишћење канала и пропуста након зимског периода, већи интезитет падавина у мају и велике количине кише почетком јуна условиле су изливање бујичних потока и водотокова што је оштетило многе путне правце, па је проглашена ванредна ситуација у пет месних заједница. У угроженом подручју на чишћењу путева ангажована је тешка механизација: два булдожера, три комбинирке и седам камиона, где је процена дневних трошкова ангажовања поменутих машина око 400.000 динара", закључио је Лазовић.
Глас западне Србије
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.