Адису Мицановићу који већ трећи дан протествује испред зграде локалне самоуправе. Мицановић је у штрајку, због како тврди, политичке одлуке да његов клуб не добије средства из општинског буџета. Он је Полицијској управи у Пријепољу пријавио наводни криминал, а тужилаштву поднео кривичну пријаву за наводно рекетирање од стране појединих функционера из локалне власти, који су га натерали да на рачун фантомске фирме пребаци 250.000 динара. Овај новац је након његове пријаве полицији и опомене пред тужбу враћен на рачун клуба.
Ема Ромић једна од одбојкашица каже да они као шампиони су заслужили да им Општина да подршку у даљем раду, али они то не дозвољавају.
„Одлучили смо да првенствено подржимо спорт и тренера, и надамо се да ћемо успети нешто да променимо. Сматрамо да је његов штрајк глађу оправдан и да у спорт не треба да се меша политика, јер она нема никакве везе са тим”, наводи Ромић која сматра да ће такво понашање затворити клуб за који игра.
Петицију подршке Адису Мицановићу за сат времена потписало је 200 грађана Пријепоља.
Са друге стране члан Општинског већа Небојша Жунић каже да иза протеста стоји део опозиције а да су клубу „Бамби волеј” прошле године одобрена средства у износу од милиона динара.
„Због ненаменског трошења средстава ове године клуб није добио новац, то је вид санкције а не дискриминације. Спорно је 250.000 динара које је Мицановић добио за медијску промоцију. Та средства није искористио у поменуте сврхе, а није их ни вратио у општински буџет”, каже Жунић у изјави за Глас западне Србије.
Он наводи да људи који предводе ове активности су партијски везани и политички ангажовани.
Иначе, трећи дан штрајка Адису Мицановићу је позлило у 11.15 кад је интервенисала и Хитна помоћ и дала му инфузију у колима испред зграде Општине.

Интервенција Хитне помоћи, фото: Глас западне Србије
Глас западне Србије