У овој надалеко чувеној бањи, коју је и британски Градијан свртао међу десет најбољих у Источној Европи, тренутно су капацитети попуњени 50 одсто, а долазак већих група туриста тек се очекује у наредном периоду, преноси агенција РИНА.
„Ове године очкујемо највише туриста из наше земље, због целокупне ситуације. Међутим, већ су се најавиле и групе туриста из Русије који традиционално део свог одмора проводе у Горњој Трепчи. Поред лековите воде, која је благотворна за бројна обољења, гости имају прилику и да уживају у свим лепотама западне Србије, јер са овог места се може обићи и Овчарско-кабларска клисура, као и бројни манастири који се налазе у близини“, изјавио је за РИНУ, Ненад Младеновић директор маркетинга у Атомској бањи Горња Трепча.
Природна оаза у срцу Србије
Ова оаза здравља, налази се на 130 километара од Београда, на двомеђи Чачка и Горњег Милановца. У шумовитим пределима подно Вујна још давне 1890. године пронађени су извори лековите воде, јединствене у Европи.
„Вода је благо радиоктивна, извире из дубине земље и поред уобичајених минерала попут калијума, натријума, хлора и других, садржи и веома ретке хемијске елементе цезијума, рубудијума, титана, урана и радијума. Температура воде константно је 28 степени, а опоравак управо у овој бањи траже бројни домаћи, али и страни гости”, изјавила је за РИНУ др Лидија Бурсаћ Обрадовић, директорка Специјалне болнице Горња Трепча.
др Лидија Бурсаћ Обрадовић, директорка Специјалне болнице Горња Трепча
Најчешће на ову адресу у срце Србије стижу пацијенти који имају неуролошка, реуматска и обољења периферних крвних судова. Бањска вода олакшава им симптоме и омогућава да живе квалитетеније без обзира на здравствене проблеме које имају.
„Нашу бању могу користити и кардиоваскуларни пацијенти, под лекарским надзором и контролом овде код нас“, нагласила је др Бурсаћ Обрадовић.
Нема тог пацијента који се у бању Горњу Трепчу након једног доласка није поново вратио. Многи од њих дошли су чак са два штапа, а кући се вратили без иједног. Мир и тишина, свеж ваздух и делотворна вода оно су што привлачи и изнова враћа госте, за које је и “Гардијан” написао да са овог места одлазе “сијајући”.
ГЗС/РИНА
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
+381 60 5000 150, +381 032 347 001
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.